Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
OYUN
27/05/2021

Ghost 'n Goblins Resurrection, PlayStation, Xbox ve PC için çıkıyor

2D platformların efsane oyunu Ghost 'n Goblins, 25 Şubat'ta Nintendo Switch için Ghost 'n Goblins Resurrection adıyla sahalara dönmüştü. Oyunun PlayStation 4, Xbox One ve PC versiyonları ise, 1 Haziran'da satışta.

Yılların eskitemediği, 2D platformların efsanesi Ghost 'n Goblins, yeni adıyla sahalara dönüyor. Ghost 'n Goblins Resurrection, 1985'te Capcom'un korku öğeleri barındıran, mizahla bezenmiş 2D platform oyunu Ghost 'n Goblins'in günümüz grafikleri ile güzelleştirilmiş yeni versiyonu olacak. Oyunun yaratıcısı Tokuro Fujiwara, ikonik Capcom oyunlarında imzası olan bir isim. Tokuro'nun imzasını taşıyan Commando, Bionic Comando, Sweet Home ve Mega Man gibi oyunlar, eski oyuncuların unutamayacağı oyunlar listesinde yer alıyor. İlk Resident Evil oyununun aslında Tokuro'nun Sweet Home (1989) adlı oyununun yeniden yapımı olduğunu düşünürsek, Tokuro'nun neler başardığı daha net görülebiliyor. IGN'in hazırladığı “Tüm Zamanların En İyi 100 Oyun Yaratıcıları” listesinde 13. sırada yer alan Tokuro Fujiwara, Ghost 'n Goblins Resurrection ile bizleri tekrardan çıldırtmak için kolları sıvadı. 
 


Oyunda dizlerini kaldıra kaldıra komik bir şekilde koşan, bir vuruşta bütün zırhı kırılan ve ardından puantiyeli donu ile etrafta koşturmak zorunda kalan bir şövalyeyi yönetiyorsunuz. Ghost 'n Goblins Resurrection, zombilerden hayaletlere, şeytanlardan goblinlere kadar düşmanlarınızı bir şekilde alt edeceğiniz ve bölüm sonlarında canavarlarını dövdüğünüz, oldukça zor ve saç yoldurtan bir oyun. 2D platform kategorisine giren oyun, aslında 25 Şubat'ta Nintendo Switch için piyasaya sürülmüştü. PlayStation 4, Xbox One ve PC versiyonları ise, 1 Haziran'da satışa sunulacak. Bugün 40'lı yaşlarında olanlar çocukken nasıl oyunlar oynuyordu diye merak ediyorsanız ve platform türünü seviyorsanız, Ghost 'n Goblins Resurrection’ı kesinlikle oynamalısınız.