Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
OYUN
15/09/2020

Cuma akşamlarının vazgeçilmezi Gaming Gecesi oyunseverlerin gözdesi

İncehesap.com, web sitesi üzerinden her Cuma akşamı düzenlediği Gaming Gecesi ile oyunseverlere bayram coşkusu yaşatıyor. Gaming tutkunlarının her hafta heyecanla beklediği Gaming Gecesi radarımızda.

Gaming hazır sistemlerden profesyonel oyuncu ekipmanlarına kadar çok geniş bir yelpazede binlerce teknoloji ürünü sunan İncehesap.com, web sitesi üzerinden her Cuma akşamı düzenlediği Gaming Gecesi ile oyunseverlere bayram coşkusu yaşatıyor. Gaming tutkunlarının her hafta heyecanla beklediği Gaming Gecesi ile oyunseverlerin gönlünde taht kuran İncehesap.com, bir yandan gençlere keyifli bir gaming platformu sunarken bir yandan da Türkiye’de gaming sektörünün gelişmesi ve bu alanda dünya çapında oyuncuların yetişmesine katkıda bulunuyor. Pandemiyle gelen izolasyon sürecinde tüketicilerin gaminge olan ilgilerinin artmasıyla 2020 yılının ilk 6 ayında Gaming Gecesi’ne yönelik katılım da artarak devam etti. Bu kapsamda, etkinliğin düzenlendiği her seferinde sitede satış rekorları kırıldı. İncehesap.com’un verdiği bilgilere göre, izolasyon döneminin yarattığı dalga halen devam ediyor.
 Espor meraklıları Gaming Gecesi’nde gaming becerilerini test etme imkanı bulurken, oyunlarını geliştirmek için ihtiyaç duydukları her türlü teknoloji ürününe de anında ulaşabiliyor. Bu doğrultuda Gaming Geceleri’ni takip eden süreçte gaming ekipmanları satışlarında patlama yaşanıyor. Gaming Gecesi’nin gerçekleştiği Cuma günü, İncehesap.com’da Çarşamba ve Perşembe günleri yapılan normal satışlardan yüzde 200 ile yüzde 300 oranında daha fazla satış gerçekleşiyor. Gaming Gecelerinin düzenlendiği günlerde İncehesap.com 125 binin üzerinde kullanıcı sayısına ve 1 milyonun üzerinde sayfa görüntülemesine ulaşıyor. Gaming Gecesi’ne yönelik yoğun ilgiyle İncehesap.com’un 2020 yılı ilk6 ayında 18-24 yaş arasındaki ziyaretçi sayısı, geçen yıla kıyasla yüzde 40 oranında artış gösterdi. Bu kitle, tüm site trafiğinin yüzde 35’ini oluştururken ziyaretçilerin büyük bir çoğunluğunu oyunsever gençler oluşturuyor. 
 Oyunseverlerin bu yoğun ilgisini karşılıksız bırakmayan ve Gaming Gecesi’ne özel olarak kampanyalar düzenleyen İncehesap.com, gamerların çok cazip fiyatlarla gaming ekipmanlarına erişmelerini de sağlıyor. Tamamen organik bir şekilde büyüyen kampanya, Türkiye’nin önde gelen teknoloji forumlarında, Cuma gecelerinin en çok konuşulan konusu oluyor. Gaming Gecesi’nde; ürünlerin tek tek sergilenmeye başladığı saat 19:00’dan, ürünlerin satışa sunulduğu 22:00’a kadar, teknoloji forumlarındaki insanlar, kampanyadaki ürünlerle ilgili değerlendirmelerini paylaşarak birbirlerine tavsiyelerde bulunuyor. Kampanyanın ilk beş dakikası ise en yoğun satışın gerçekleştiği dakikalar oluyor. Geride bıraktığımız son dört Gaming Gecesi’nde, ilk beş dakika içinde 1.000’den fazla ürünün satışı sorunsuz bir şekilde gerçekleşti. Kampanya çerçevesinde kullanıcılara, 50’ye yakın gaming ürününde yüzde 50’ye varan indirimler sunuluyor. 
 


İncehesap.com verilerine göre, gamerların oyun ekipmanı alışverişi yaparken önceliği en çok klavye ve mouse’lara verdikleri görülüyor. Pandemi sürecinde yapılan kampanyalarda satışların yüzde 16’sını klavye, yüzde 14’ünü ise mouse teknolojilerinin oluşturduğu görülüyor. Bu teknolojileri ise ekran kartları, SSD, hazır sistemler, monitörler ve kulaklıklar takip ediyor.  Geride bıraktığımız 1 aylık dönemde düzenlenen Gaming Gecesi kampanyalarında, ziyaretçilerin en çok rağbet gösterdiği ürün, James Donkey 712 Siyah 7.1 Surround RGB Gaming Kulaklık oldu. Gaming ekipmanlarıyla oyunseverlerin büyük beğenisini toplayan James Donkey markasının Türkiye’deki tek yetkili distribütörü olan İncehesap için bu başarı hiç de şaşırtıcı değil.


Eğer siz de şu dönemde bilgisayar donanımınızı yenileme planları yapıyorsanız, bu cuma saat 19:00'da İncehesap Gaming Geceleri adresi üzerinden Gaming Gecesi kampanyasına katılabilirsiniz.