Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
OYUN
01/12/2019

Anime tadındaki Project Sakura Wars, 19 Aralık’ta Playstation 4'e özel olarak satışa çıkıyor

Sega’nın sevilen oyun serilerinden Project Sakura Wars, küllerinden doğuyor. Oyunun yeni versiyonu, 19 Aralık’ta Playstation 4’e özel olarak piyasaya sürülecek ve anime hayranlarının da ilgisini çekecek.

Project Sakura Wars, birden fazla türü seven oyuncunun dikkatini cezbedecek zenginlikte oyun mekaniğine sahip, SEGA yapımı bir Playstation 4 oyunu. Project Sakura Wars, daha önce farklı video oyun platformlarında altı farklı oyunu yayınlanmış olan bir seri olsa da Sega, bu eski oyunları bilemeyen oyun severleri kaybetmemek için, bu oyunu tüm serinin sıfıra çekildiği ve en baştan başladığı bir özet gibi kurgulamış. Anlayacağınız; karşımızdaki oyundan keyif almanız için serinin herhangi bir oyununu oynamış olmanız gerekmiyor ve maceranıza gönül rahatlığıyla bu PS4 versiyonundan başlayabilirsiniz. Oyun, hem aksiyon yönü bol bir RPG (Rol Yapma Oyunu), hem bir sevgili bulma simülasyonu hem de görsel bir roman olma özelliği taşıyor.
 Oyunumuz Japonya'nın Taishō devrinin paralel bir evrede geçen halini andırıyor. Bu devrin en büyük özelliği, 20. yüzyılın başlarında yönetim anlayışının yaşlı imparatorlardan alınıp, demokratik partilere ve temsilcilerine verilmiş olmasıdır. Japonya'nın köklü ve ataerkil düzeninin değişmeye başladığı çağ olarak da ünlenmiştir. Oyunumuzun baş karakterlerinden pek çoğunun kadın olması da bu vesileyle anlamlı kılınmıştır. Project Sakura Wars'un bu alternatif Taishō devrinin 1940 yılında oyuna başlayacağız. World Combat Revue Organization, dünya çapında barışı tehdit eden tüm unsurlarla savaşmak için kurulmuş özerk bir yapıdır. Dünyanın farklı bölgelerindeki başarılarıyla adından söz ettiren donanma komutanı Seijuro Kamiyama, Tokyo'ya transfer edilir. World Combat Revue Organisation bünyesinde yer alan orduların tatbikat törenleri için Japonya'yı temsil eden Imperial Combat Revue'yü eğitmesi için görevlendirilen komutan Kamiyama'yı umduğundan çok daha derin ve sarsıcı bir serüven beklemektedir.
 Önceki satırlarda da bahsettiğimiz gibi, Project Sakura Wars, birden fazla oyun türünü içeriğinde barındıran ve oyun sektöründe "cross-genre" olarak adlandırılan tarzda bir yapım. Oyuncular, hem ana kahraman Seijuro Kamiyama'yı hem de Imperial Combat Revue'nün Flower Division adı verilen özel timinin kadın üyelerini kontrol edecek. Oyunun senaryosu gereği ekibimiz bir yandan International World Combat Revue adlı tatbikat turnuvasına hazırlanırken bir yandan da turnuvaya ve diğer takımlara sızan yaratıklara suikastler düzenleyecek. Oyunda yönettiğimiz karakterleri, Tokyo'nun Ginza bölgesinden ilham alınarak yaratılmış olan sanal şehirde özgürce dolaştırabileceğiz. Bu sayede hem oyunun ana hikayesine dair görevleri hem de oldukça eğlenceli olan yan görevleri aktif hale getirebileceğiz.
 Oyunda kuracağımız diyaloglar ve bu diyalogları gerçekleştirirken kullanacağımız seçenekler de önemli; zira bazı görevler sadece doğru diyalog seçenekleri kullanıldığı takdirde aktif hale gelecek. Oyun, bu noktada az da olsa İngilizce hakimiyetine ihtiyaç duyuyor. Oyun içinde arzu ettiğiniz karakterler arasında geçiş de yapabileceksiniz. Bunu mümkün kılmak için Smatron adı verilen sanal telefonun rehberinden kontrol etmek istediğiniz karakterin numarasını tuşlamak yeterli olacak. Oyunun aksiyon ve dövüş anlarında Imperial Combat Revue'ye ait devasa robotları kullanarak aksiyonun tavan yapmasını sağlayacaksınız. Bu anlarda kendinizi bir anime filmin başrolü gibi hissetmeniz kuvvetle muhtemel!
 Anime demişken; Project Sakura Wars'un bir de anime dizisinin yapım aşamasında olduğunun müjdesini verelim. 2020 yılının yaz aylarında yayın hayatına başlayacak olan bu anime dizinin yapımcılığını Sanzigen (Miss Monochrome, BanG Dream!) stüdyosu üstlenmiş. Dizinin senaryosunu Tatsuhiko Urahata (High School Girl) kaleme alacak ve tüm bölümlerinin yönetmenliğini Manabu Ono (Hellsing) üstlenecek! Project Sakura Wars’un adeta yeniden doğuşunu niteleyen bu harika oyun ve anime dizi 2020’de çok ses getireceğe benziyor. Project Sakura Wars, 19 Aralık’ta Playstation 4’e özel olarak piyasaya sürülecek.