Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
OYUN
06/09/2021

1 Eylül'de satışa çıkan Lake oyunu hakkında merak edilenler

Büyük şehirdeki kariyerine ara vererek memleketinde posta dağıtmaya çıkan Meredith Weiss'a hayat vereceğiniz Lake oyunu, dingin havasıyla insanı içine çeken bir atmosfere sahip.

Lake, her şeyden uzaklaşıp kafa dinlemek isteyen oyunseverler için tam da biçilmiş kaftan. Oregon'un güzel manzarası eşliğinde oynayacağınız Lake, Meredith Weiss'in hikayesini anlatıyor. Yazılımcı olarak çalıştığı işinden sıkılıp memleketine dönüşünü ve babasına posta dağıtmada yardım etmesini konu alan oyun, dingin havasıyla insanı içine çeken bir atmosfere sahip. Lake'in senaryo yazarı ve oyun tasarımcısı Jos Bouman'a göre, insanlar günlük koşuşturmalarından kaçmak ve kaygısız bir ortamda hiçbir şey düşünmeden sadece rahatlamak istiyorlar. Bouman, bu düşünceden yola çıkarak Lake gibi huzurlu bir atmosferde geçen bir oyun yapmayı hedeflediğini söylüyor.

 
Sessiz bir kasabada, Oregon'un tertemiz havasını içinize çekerek bir sonraki durağınıza gittiğiniz ve oradaki halk ile konuşup onların yaşamlarına dahil olabildiğiniz Lake, oyunculara herhangi bir puan ya da ödül sunmuyor. Postalarını dağıttığınız şehir sakinlerinin hayatlarına dahil olduğunuz ya da şehirde istediğiniz gibi gezip Oregon'un tadını çıkardığınız Lake, oyunculara adeta meditasyon etkisi yaratmayı hedefliyor. Lakei’in herkese göre bir oyun olmadığı muhakkak. Oyunun amacı oyuncuyu rahat, kaygısız bir ortama sokmak ve Lake bunu fazlasıyla başarıyor gibi duruyor. Ağaçlarla dolu yollarda giderken radyodan çalan güzel müziği dinleyip, “acaba bugün kedileriyle beraber yaşayan yaşlı kadın bana ne hikayeler anlatacak” diye merak edenlerdenseniz, 1 Eylül'de piyasaya çıkacak Lake ile istediğiniz sakinliğe kavuşacaksınız. Gamious'un geliştirdiği Lake, PC ve Xbox Series X/S platformlarında oynanabilecek.