Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
OTOMOTİV
06/01/2021

Yenilenen Hyundai Kona, Türkiye'de satışa çıktı

Yeni Hyundai Kona, çeşitli motor seçenekleri ve donanım seviyeleri ile Türkiye'de satışa sunuldu. Yeni Hyundai Kona, boyutları itibarıyla önceki versiyona göre 40 mm daha uzun ve daha geniş.

Hyundai Yeni KONA, sofistike bir tasarım ve performanslı motor seçenekleriyle satışa sunuldu. 2017 yılında piyasaya sürüldükten kısa süre içinde Avrupa'daki en popüler kompakt SUV modellerinden biri haline gelen Hyundai KONA, şık ve farklı tasarım diliyle 2018 iF Tasarım Ödülü, 2018 Red Dot Ödülü ve 2018 IDEA tasarım ödülünü de kazandı. Ön ve arkadaki tasarım yenilikleri, makyajlanan KONA'ya daha da şık ve sofistike bir görünüm kazandırmış. Dikkat çekici yeni ön tasarımı, sportif detaylar ve göz alıcı plastik eklentilerle öne çıkıyor. Üst kısımdaki uzatılmış motor kaputu, KONA'ya güçlü bir görünüm verirken aynı zamanda orta ızgaranın üzerinde keskin bir şekilde bitiyor.
 


Hyundai Yeni KONA, Geliştirilmiş LED gündüz sürüş lambaları ise daha dar ve etkileyici bir görünüm sağlıyor. Aşağıya doğru uzanan tampon da plastik çamurluk parçalarına yumuşak bir şekilde bağlanıyor. Yeni KONA, boyutları itibariyle önceki versiyona göre 40 mm daha uzun ve daha geniş. Bu artışla beraber daha şık ve dinamik bir görünüm sunuyor. Yenilenen KONA, Eco, Comfort ve Sport olmak üzere 3 farklı sürüş moduna sahip. Bu özelliği sayesinde farklı sürüş keyifi sunarak kullanıcısına üstün bir deneyim yaşatmış oluyor. Seçilen sürüş modu aynı zamanda 10.25 inçlik supervision gösterge bilgi ekranı ile entegre oluyor ve ekranın grafik temasını da değiştiriyor.