Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
23/02/2021

Yeni Kings of Leon albümü When You See Yourself 5 Mart’ta çıkıyor

Kings of Leon, beş yıl aranın ardından When You See Yourself albümüyle sahalara dönüyor. Toplam 11 şarkının yer aldığı yeni Kings of Leon albümü, 5 Mart’ta piyasaya çıkacak.

Grammy ödüllü ve birden çok platinum albümü olan rock grubu Kings of Leon, beş yıl aranın ardından When You See Yourself albümüyle sahalara dönüyor. Grubun kariyerindeki sekizinci stüdyo albümü olan When You See Yourself, 5 Mart’ta piyasaya çıkacak. Bir önceki stüdyo albümü Walls’u Ekim 2016’da yayınlayan grup, şimdiye kadar üzerinde en çok çalıştıkları albümün bu albüm olduğunu belirtiyor. Caleb, Nathan ve Jared kardeşler ve kuzen Matthew ile bir aile olarak müzik yapan Kings of Leon, karantina süresini hep beraber geçirdiklerini ve geçmişe göre çok daha üretken olduklarını söylüyor. Nashville'in ünlü Blackbird Stüdyoları'nda, Grammy ödüllü Markus Dravs'ın yapımcılığında hazırlanan When You See Yourself, grubun sound'unu modernleştiren bir evrimle 2021'e taşıyor.
 

 

Toplam 11 şarkının yer aldığı albümden ilk iki şarkı “The Bandit” ve “100.000 People”, geçtiğimiz aylarda piyasaya çıktı ve bu şarkılar bize albümün nasıl bir tını vereceğini de gösteriyor. Grubun ilk zamanlarında yaptığı müzik türü Southern rock ve blues ezgileri taşırken, zamanla müzikleri evrilerek daha alternatif bir rock sound'una dönüştü. Kings of Leon, İngiltere'de dokuz defa ‘En Çok Satan 40 Single’ listesine giren, iki BRIT ödülü kazanan bir grup. Grubun üç albümü UK Albümler Listesi'nde ilk beşe girerek büyük başarı elde etti. Üçüncü albümleri bu listede bir numaraya oturdu. Amerika'ya seslerini duyurmaları 2008 senesinde “Only by the Night” adlı albümdeki “Sex on Fire”, “Use Somebody” ve “Notion” şarkıları ile gerçekleşti. Bu albüm, aynı zamanda Amerika'daki ilk platinum sertifikası alabilen albümleri oldu. 12 Grammy adaylığından dördünü kazanan Kings Of Leon’un yeni albümünü heyecanla bekliyoruz.