Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
18/01/2021

Yeni Foo Figthers albümü Medicine At Midnight, 5 Şubat’ta piyasaya çıkıyor

Yeni Foo Figthers albümü Medicine At Midnight, 5 Şubat’ta müzikseverlerle buluşuyor. Medicine At Midnight albümünün kayıtları Dave Grohl'un yaşadığı mahallede bulunan yıkık dökük bir evde gerçekleşti.

Kendinizi hazırlayın! Gezegenin en sevilen Rock gruplarından biri olan Foo Figthers'ın 10. stüdyo albümü Medicine At Midnight, bomba gibi geliyor. 2017’de yayınladıkları Concrete and Gold albümü ile alternatif köklerine geri dönüş yapan Foo Fighters’ın heyecanla beklenen albümü Medicine At Midnight, 5 Şubat’ta piyasaya çıkıyor. Foo lideri Dave Grohl, albümün detaylarıyla ilgili daha önce verdiği bir röportajda; marş kıvamında, büyük ve birlikte söylenen rock şarkılarıyla dolu bir albümün yolda olduğunu söylerken; albümü, “Bana göre bu bizim David Bowie Let’s Dance plağımız. Yapmak istediğimiz buydu, bunu gerçekten sağlamak, eğlenceli bir kayıt yapmak istedik” sözleriyle tanımlamıştı.
 


Medicine At Midnight albümünün kayıtları Dave Grohl'un yaşadığı mahallede bulunan yıkık dökük bir evde gerçekleşmiş. “Evin ortamı biraz karanlık olmasına rağmen akustiği inanılmazdı” diyen grup üyeleri, kayıtlar esnasında garip şeyler yaşadıklarını da şaka yollu itiraf ediyorlar. Uzun çalışmaların ardından tekrar eve kayıt almaya geldiklerinde bütün gitarların akordunun bozulduğunu, ses ayarlarının her sabah sıfırlandığını ya da kullanılmayan mikrofonlardan garip sesler kaydettiklerini anlatan grup üyeleri, garip olaylarla karşılaştıklarından albümü hızlı bir şekilde bitirdiklerini esprili bir dille ekliyorlar.
 


Toplamda dokuz şarkıdan oluşan 36 dakikalık albüm, Foo Fighters'ın en kısa albümlerinden biri olacak. Üstelik akustik gitar, elektro gitar, bass, vokal ve keyboard ile yarattıkları parçaların havasının ve ritminin, Foo Fighters'ın alışılmış sound'unun dışına çıktığını da hissedeceğiz. Albümden yayınlanan ilk tekli olan Shame Shame adlı şarkılarına çektikleri klipteki yanan tabut sahnesi, Dave Grohl'un 14-15 yaşlarında gördüğü ve hayatı boyunca hatırladığı bir rüyadan esinlenmiş.
 


Shame Shame'in diğer şarkılarından oldukça farklı olduğunu söyleyen Grohl, yeni albümde “Making A Fire” ve “No Son Of Mine” şarkılarının sağlam Rock şarkıları olduğunu, final şarkısı “Waiting On A War”ın ise akustik olduğunu ekliyor. Albümü bitirdiklerinde tam da istedikleri sonuca ulaştıklarını belirten grup üyeleri, daha önce hiç denemedikleri bir yöntem ile kaydettikleri yeni albümleri “Medicine At Midnight” ile gurur duyduklarını söylüyorlar. Foo Fighters, Sly & The Family Stone, David Bowie ve The Power Station gibi isimlerden referans ve ilham alarak yarattıkları Medicine At Midnight ile kendini bile şaşırtmayı başarmış anlaşılan.