Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
28.07.2020

Yeni Deep Purple albümü Whoosh!, 7 Ağustos'ta müzikseverlerle buluşuyor

Efsane Rock grubu Deep Purple'ın 21. studyo albümü Whoosh!, 7 Ağustos'ta müzikseverlerle buluşuyor. Grubun eski ve özlenen haline geri döndüğünün sinyallerini veren albüm merceğimizde.

Asıl çıkış tarihi 12 Haziran olan ancak pandemi nedeniyle 7 Ağustos'a ertelenen, efsane grup Deep Purple'ın 21. studyo albümü Whoosh! grubun eski ve özlenen haline geri döndüğünün sinyallerini veriyor. Son iki albümlerinde (So What - 2013, inFinite - 2017) olduğu gibi bu albüm için de Alice Cooper ve Pink Floyd'un ünlü yapımcısı Bob Ezrin ile çok sıkı bir şekilde çalışan grup, kemik hayran kitlesinin Whoosh!'u beğeneceğinden emin bir şekilde 7 Ağustos'u bekliyor. Son 10 yılda çıkardıkları tüm albümler için "Yoksa bu son albümünüz mü?" sorusuyla karşı karşıya kalan Deep Purple, ölüm onları bizden ayırana kadar müzik yapmaya devam etmeye kararlı.
 


Whoosh! ile ilgili bir başka heyecan verici haber ise albümün CD + DVD paketinde Deep Purple'ın 2017 yılındaki Live at Hellfest'te sergiledikleri müthiş canlı performans da yer alması. Deluxe Edition adı verilen bu pakette ayrıca kapak görselinin basıldığı bir t-shirt, birbirinden güzel çizimlerin bulunduğu üç poster, grup üyeleriyle röportajlar ve albümün plak versiyonu bulunuyor. Albümden yayımlanan ilk parça Throw My Bones, gitar riffleri ve Steve Morse'un gitar solosu ile grubun henüz jübile yapmaktan ne kadar uzak olduğunu kanıtlıyor. Gitara eşlik eden ilginç synth melodiler de günümüzdeki elektronik müziğin popülerliğine göz kırpıyor. Throw My Bones sözleri ve klibiyle dünyanın şu an içinde bulunduğu kaosu ve bu kaosu iyice algılayabilmek için dünyaya biraz uzaktan, kendinizi soyutlayarak geniş bir açıyla bakılması gerektiğini anlatmaya çalışıyor. "Dünyayı ancak bu şekilde yani objektif bir biçimde gözlemleyebilirsek sorunlar için gereken adımları daha iyi atabiliriz." diye ekliyor grup üyeleri.