Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
03/08/2021

The Away Days, yeni teklisi ‘How Many Times’ ile sahalara döndü

Indie rock, sahoegze, dream pop ve psikedelik müzik türlerini ustaca harmanlayıp kendi özgün tarzını yaratan The Away Days, uzun bir aranın ardından yepyeni enerjik teklisi "How Many Times" ile geri döndü.

Ülkemizin bilinen ilk dream-pop shoegaze grubu The Away Days, uzun bir aranın ardından yepyeni enerjik teklisi "How Many Times" ile geri döndü. Mixini dünya ünlü Dua Lipa, The Neighborhood gibi dünyaca ünlü isimlerle çalışan Matty Green’in yaptığı şarkını söz ve müziği Can Özen ve Orkun Atik’e ait. Çok uzun süredir hapsolduğumuz günlerin ardından gelen pozitif, umut dolu bir yeniden başlama şarkısı olan "How Many Times"; dinleyicisini sıcak yaz güneşinin altında sanki etrafta hiçkimse yokmuş gibi gözleri kapalı dans etmeye davet ediyor.

 The Cure and Joy Division gibi 80'lerin synth popunun öncü gruplarının yanı sıra Foals, MorMor gibi modern seslerden de etkilenen The Away Days; indie rock, sahoegze, dream pop ve psikedelik müzik türlerini ustaca harmanlayıp kendi özgün tarzını yaratıyor. SXSW, The Great Escape gibi dünyaca ünlü festivallerde Banks, Belle & Sebastian, Massive Attack and Portishead gibi yıldızlarla aynı sahneyi paylaşan topluluk sesini okyanus ötesine yayıp, Avrupa'nın birçok şehrinde gösterdikleri başarılı performanslarıyla dikkatleri üzerine çekti. The Independent, The Guardian, NME gibi dünyaca ünlü prestijli medya kurumlarının da olumlu eleştirilerini almayı başardı.