Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
05/11/2021

Taylor Swift'in 2012 tarihli Red albümü yeniden yayımlanıyor

Çağımızın en büyük pop yıldızlarından biri olan 11 Grammy ödüllü Taylor Swift, Red (Taylor's Version) albümünü 12 Kasım'da müzikseverlerle yeniden buluşturuyor.

Çağımızın en büyük pop yıldızlarından biri olan 11 Grammy ödüllü Taylor Swift, Red (Taylor's Version) albümünü 12 Kasım'da müzikseverlerle buluşturuyor. Red, aslında Taylor Swift'in 2012 tarihli dördüncü stüdyo albümü bildiğiniz gibi. Albümün tekrardan “Taylor's Version” olarak piyasaya sunulmasının nedeni, albüm haklarındaki değişiklerden kaynaklanıyor. Taylor Swift, yeni versiyonda Phoebe Bridgers, Chris Stapleton, Gary Lightbody (Snow Patrol) ve Ed Sheeran ile birlikte çalışmış. Ayrıca Red albümüne son anda alınmayan şarkılar da Taylor's Version'da dinleyicilerin beğenisine sunulmuş.

 30 şarkının yer aldığı albümde aynı zamanda "Better Man" (2016), "Babe" (2018), "Ronan" (2012) ve Swift'in en çok beğenilen şarkılarından biri olan "All Too Well”in 10 dakikalık versiyonu da bulunuyor. Red albümü ile dünya çapında üne kavuşan Taylor Swift, country köklerinden uzaklaşıp daha çok mainstream pop'a kaymış ve bu değişim neredeyse herkes tarafından olumlu karşılanarak Swift'in ününü katlayarak büyütmüştü. Hatta Red ile ilk kez bir Taylor Swift albümü İngiltere'de birinci sıraya oturmayı başarmıştı. Yıllar içinde Red albümü Taylor Swift'in artistik yeteneğinin ve çok yönlü becerikliliğinin göstergesi olmayı başardı. Rolling Stone, Red albümünü “Tüm Zamanların En İyi 500 Albümü” listesinde 99. sıraya koydu.