Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
27/05/2021

Solomun, yeni albümü Nobody Is Not Loved'ı müzikseverle buluşturuyor

Elektronik müzik hayranları Solomun’un ikinci albümünü 11 yıldan fazla bir süredir bekliyordu. Yeni Solomun albümü Nobody Is Not Loved, 28 Mayıs’ta kendi label’ı olan NINL etiketiyle çıkıyor.

Elektronik müziğin sevilen isimlerinden Solomun’un uzun zamandır beklenen ikinci albümü Nobody Is Not Loved, dinleyicileriyle buluşmaya hazırlanıyor. İlk albümünden bu yana geçen 10 yılın ardından ikinci albümünü tamamlayan dans müziğinin ünlü ismi Solomun, Nobody Is Not Loved’ı kendi label’ı olan NINL etiketiyle 28 Mayıs günü yayınlıyor. Ünlü isimlerin konuk olarak yer aldığı albümün bütünü tıpkı bir DJ set’i gibi – albümün 12 parça boyunca gittikçe artan temposu son evresinde sakinleşiyor ve yumuşak bir inişle kapanışını yapıyor.
 Solomun’un ifade ettiği üzere albüm Nobody Is Not Loved ismini, müziğin herkesi sevmesi fikrinden alıyor. “Kim olursanız olun, nasıl görünürseniz görünün veya neye inanırsanız inanın; müzik herkesi sever.” Albüm, melodik house ritimlerinin yoğunlukta olduğu Ocean parçası ile başlıyor. Şarkıya eşlik eden isim ise ünlü Hollywood oyuncusu ve Grammy ödüllü R&B yıldızı Jamie Foxx. Benzer bir enerjiye sahip olan ve geçtiğimiz Ekim ayında yayınlanan Home şarkısı, sırada gelen ikinci tekli. Bu iki parçayı ise avant-electronica mucizesi Planningtorok, duygusala kaçmaya yakın Your Love Gives Me Gravity ve belirsizliklerle dolu bir atmosferin heyecan veren bir deneyime yol açtığı The Center Will Not Hold takip ediyor. İlk bölümün kapanışını vokallerini Zoot Woman’ın üstlendiği ve indie dans havasının süslediği Out Of Focus ile yapıyoruz.

 


Albümün ikinci kısmı fark edilebilir bir tempo değişimi ile karakterize edilmiş. Dresdenli müzik ikilisi ÄTNA’nın eşlik ettiği Tuk Tuk, house beat’lerini hipnotize edici vokaller ile bir araya getiriyor. Hemen sonrasında gelen Never Sleep Again soğuk ve metalik synth-line’ların robotik bir ses kodlayıcıyla yapılmış vokaller ile birleşmesi sonucu post-punk ve yeni dalga bölgelerine giriş yapıyor. Take Control parçası 80’lerin yeni dalga ekolünden şarkıcı ve şair Anne Clark ile yapılmış bir iş birliği. Sonraki parça Kreatur der Nacht da Alman indie-rock müzik grubu Isolation Berlin ile Solomun’un ortak çalışması. Albümün son 3 parçası, daha duygusal bir havanın hakim olduğu Wadim’i, yine bir ÄTNA iş birliğinden doğan Prospect’i ve Tom Smith’in robotik vokallerle eşlik ettiği Night Travel’ı içeriyor. Ve böylece albüm mümkün olabilecek en zarif biçimde sona eriyor.