Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
08.03.2018

Şehrin en cool festivali Sónar İstanbul, 6-7 Nisan'da dönüyor

6-7 Nisan'da Zorlu PSM'de düzenlenecek olan Sónar İstanbul'a dair bilmek istediğiniz her şey bir tık uzağınızda!


Sónar İstanbul, 2017'nin en çok ses getiren etkinliklerinden biriydi. Şehir hayatının bir parçası olan sanat ve teknolojiyi aynı etkinliğin potasında eritmek zannedildiği kadar kolay olmasa da, Sónar ekibi bu işin hakkını sonuna kadar vermeyi başarmıştı. Elbette bu muazzam emeğin karşılığını bütün biletlerini tüketerek kapalı gişe olarak alan Sónar Istanbul, 2018'de de şehri dinamizmiyle ele geçirmek için geri dönüyor. Önce geçtiğimiz yıl bu muazzam etkinliği deneyeimlememiş olanlar için kısaca organizasyonu tanıtalım:
Sonar'ın müzik kanadının merkezinde çağın en kolektif müzik anlayışı olan elektronik müzik yer alıyor. Teknolojinin birbirinden farklı dönem ve disiplerinden ilham alarak kendini sürekli artan devinimle yeniden keşfeden elektronik müzik, Sónar'ın ilham kaynaklarının başında gelmekte. Sónar Istanbul sahnesi hem bu alanda dünyanın adeta birer marka haline gelmiş olan sanatçılarını ağırlayacağı gibi, adını yeni yeni duyurmaya başlayan ve "bıynuz kulağı geçer" sözünü akla getiren performanslara da sahnesini açacak.

 


Müzikten ibaret olan festivallerden sıkıldıysanız doğru yerdesiniz zira sonar sadece işitsel değil görsel bir festival deneyimi de sunuyor katılımcılarına hem de teknolojinin ulaştığı son noktaları deneyimlerine sunarak! Görsel tasarım ve teknoljinin lider isimlerinin bir araya geleceği Sónar Istanbul'da görsel tasarım endüstrisinin sınırlarında ilk gezinenler arasında yerinizi almalısınız! Benzersiz şovlar, son teknolji aygıtlar ve ufkunuzu açacak Sónar+D deneyimiyle İstanbul'un kalbinde bambaşka bir festival deneyimine iştirak edeceksiniz.

 


Sónar Istanbul'un 2018 ayağında sahne alacağı kesinleşen isimler gerçekten etkileyici; Black Coffee, Booka Shade Live, Courtesy, Damian Lazarus & The Ancient Moons Live, Erol Alkan, Fatboy Slim, Fatima Yamaha, Flava D, Forest Swords Live, Gas Live, Honey Dijon, İslandman Live, Jon Hopkins Dj Set, Joseph Capriati, Lanark Artefax Live, Nosaj Thing Live, Pan-Pot, Rival Consoles Live, Roosevelt Live, Shigeto Live, Vessels Live! Bu muazzam isimlere pek çok sanatçı ve grubun da ekleneceğinin altını çizelim. Şehrin tam göbeğinde gerçekleşecek olan bu rakipsiz etkinliği kaçırmak istemezsiniz!

 


Elektronik müzik trendlerini en güncel isimlerle belirleyen ve bu isimlerle iki gün boyunca farklı sahnelere taşan çarpıcı performanslara ev sahipliği yapan festival Sónar+D adı verilen özel bölümüyle ise farklı sektörlerden yaratıcı isimlerin bir araya geldiği bir platforma dönüşüyor! 6-7 Nisan tarihlerinde Zorlu Performans Sanatları Merkezi kapılarını, sahnelerini, salonlarını ve hatta koridorlarını Sónar Istanbul'a açıyor. Şehrin en cool etkinliği olmasına kesin gözüyle baktığımız Sónar Istanbul'un biletleri bu adreste!