Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
04/06/2017

Roger Waters’tan 25 yıl sonra solo albüm!

Müzik tarihinin en önemli gruplarından Pink Floyd’un arkasındaki yaratıcı güç olan efsanevi İngiliz sanatçı Roger Waters’ın, 25 yıl aradan sonra yeni solo albümü çıktı.

Müzik tarihinin en önemli gruplarından Pink Floyd’un arkasındaki yaratıcı güç olan efsanevi İngiliz sanatçı Roger Waters’ın, 25 yıl aradan sonra yeni solo rock albümü Is This The Life We Really Want? Sony Music etiketiyle yayımlandı.
1992’de yayımlanan önceki solo albümü Amused to Death ile 1. Körfez Savaşı döneminde televizyonun yükselen gücünü ele alarak popüler kültür üzerine öngörülü bir çalışma sergileyen Roger Waters, yeni albümü Is This The Life We Really Want? ile modern dünyanın belirsizliğini korkusuzca yorumluyor. Albüm bu yönüyle, Animals ve The Wall gibi klasikleşmiş Pink Floyd albümlerinin de bir nevi ardılı olma niteliği kazanıyor.
Prodüktörlüğünü Nigel Godrich’in (Radiohead, Paul McCartney, Beck, U2) üstlendiği Is This The Life We Really Want? albümünde Roger Waters’ın birbirinden etkileyici 12 yeni şarkısı yer alıyor. Albümde, daha önce single olarak yayınlanan Smell the Roses, Déjà Vu ve The Last Refugee’nin yanı sıra When We Were Young, Broken Bones ve Wait for Her şarkıları da dikkat çekiyor.Efsanevi müzisyen, albümün yayınlanmasıyla birlikte, 50’yi aşkın canlı performans sergileyeceği uzun soluklu bir kapalı gişe Kuzey Amerika turnesine çıktı. Roger Waters’ın hayranları tarafından büyük bir merakla beklenen yepyeni albümü Is This The Life We Really Want? CD ve plak versiyonlarıyla şimdi tüm müzik marketlerde!