Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
30/04/2021

Rap müziğin genç isimlerinden Baneva, 'MANIFESTOR' albümünü yayımladı

Türkçe rap müziğin genç ve yetenekli temsilcilerinden Baneva, beklenen albümü “MANIFESTOR”u Universal Music Türkiye etiketiyle yayımladı. Albümde yer alan şarkıların tüm sözleri Baneva'ya ait.

Türkçe rap müzik sahnesinin genç yeteneklerinden Baneva, beklenen albümü “MANIFESTOR”u Universal Music Türkiye etiketiyle yayımladı. Son yıllarda yaptığı başarılı çıkışlarla ve “MANIFESTOR”a öncülük eden teklileri “Hiçbiri” ve “Her Baktığımda” ile dikkatleri üzerine çeken Baneva, “MANIFESTOR”la on bir şarkıyı müzikseverlerin beğenisine sunuyor. Albümde yer alan şarkıların sözleri Baneva tarafından yazılırken; Da Poet, SKAII, GOKO! gibi isimler prodüktörlük görevini üstleniyor.
 


Albüme eşlik eden çıkış parçası ise “Amigo”. Baneva, “MANIFESTOR” için şunları söylüyor: “Bu albümün start'ı ben sistemin bana dayattıklarına maruz bir haldeyken “İhtiyacım Var”la başladı. Bu kafesten çıkıp oyunu başlattım ve albümün bitişinde inandığım şeyi gerçekleştirerek şehrime geri dönüp Baneva’ya kavuşmuş oldum. Bu dönemin hikayesi “MANIFESTOR”. Ben bir “MANIFESTOR”um ve artık inandığım şeyi ne olursa olsun gerçekleştirebileceğimi biliyorum.” Baneva, albümün çıkış parçası olan Amigo’ya ise Çağatay Aytaç yönetmenliğinde bir klip çekti.