Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
16/04/2020

Other Lives’dan yeni albüm öncesi son tekli: We Wait

Garanti BBVA Konserleri kapsamında 23-24 Ekim'de Salon İKSV'de iki konser verecek olan Amerikalı indie-rock grubu Other Lives, 24 Nisan’da yayınlanacak üçüncü albümleri öncesinde son bir tekli daha yayınladı.

Huzurlu melodileriyle içimizi ısıtan Amerikalı indie-rock grubu Other Lives, 24 Nisan’da yayınlanacak üçüncü albümleri ‘For Their Love’ öncesi son bir tekli daha yayınladı. “We Wait” adını taşıyan parça, oldukça kişisel ve trajik bir hikayeyi anlatıyor. Grup üyelerinden Jesse Tabish’ın trajik ölümüyle büyük bir yıkıma uğradığı arkadaşı Tommy’e bir ağıt ve vefa borcu niteliğinde…
Tabish, bu zamana kadar yazdığı en samimi şarkısı ile geçmişin en karanlık köşelerinden biriyle ilk kez yüzleşiyor. Parçanın yıkıcı geçmişinin yanında, müzik kariyerini nasıl şekillendirdiğini de paylaşan Tabish şöyle diyor: “Bu olay gerçeğimi tamamen paramparça etti. En yakınımda piyano vardı ve sanatsal olarak içeride daha derin bir yere doğru ilerlemeye başladım, bu beni bugünlere kadar getirdi.” Bu arada Salon IKSV’de 22 ve 23 Nisan’da düzenlenmesi planlanan ve küresel boyutta yaşanan Koronavirüs salgını nedeniyle ertelenen Garanti BBVA Konserleri: Other Lives etkinliklerinin yeni tarihleri 23 ve 24 Ekim olarak belirlendi.