Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
25/12/2019

Nottingham çıkışlı İngiliz grubu Tindersticks, 15 Şubat'ta İstanbul'a geliyor

Kasım ayında çıkan son albümleri “No Treasure But Hope”un dünya turnesi kapsamında 15 Şubat Cumartesi akşamı saat 20.30’da İş Kuleleri Salonu’nda sahne alacak Nottingham çıkışlı Tindersticks konserini kaçırmayın.

Tindersticks, Kasım ayında çıkan son albümleri “No Treasure But Hope”un dünya turnesi kapsamında 15 Ocak’ta Türkiye’deki hayranlarıyla buluşacak. Huzurlu ve dingin sesiyle dinleyicisini duygusal bir yolculuğa çıkaran ve müzik dünyasında büyük saygı gören vokalist Stuart A. Staples’ın önderliğinde çalışmalarını sürdüren grup izleyenlere zengin bir müzik deneyimi yaşatacak. Ezgilerinde umudu, sevgiyi ve melankoliyi barındıran yeni albümlerinin 7 günü bulan kaydını Paris ve Londra’da tamamlayan Tindersticks, üç yıl aradan sonra hayranlarıyla buluştu. Şarkıların çoğunu Yunanistan’ın İthaka Adası’nda kaldığı dönemde yazan Stuart A. Staples, grubun ilk aşk şarkısını albümü yayınlamadan 15 gün önce çektikleri video aracılığıyla sosyal medya hesaplarından paylaştı.
 Staples “Pinky in the Daylight” şarkısına dair hissettiklerini şu sözlerle dile getiriyor: “Her zaman aşk şarkıları yazıyordum ama yazdıklarım daima ‘Seni seviyorum ama’ şeklindeydi. Hep bir sorun vardı. Fakat ilk aşk şarkım olan “Pinky”nin ortaya çıkışının benim için tamamen bir sürpriz olduğunu düşünüyorum.” Nottingham çıkışlı İngiliz grubun 2020 dünya turnesi 29 Ocak’ta Belçika’da başlayıp 24 Mayıs’ta İrlanda’da sona erecek. 15 Şubat Cumartesi akşamı saat 20.30’da İş Kuleleri Salonu’nda sahne alacak Tindersticks, eski ve yeni albümlerinden parçalarla dinleyicilere unutulmaz bir gece yaşatacak. Şarkı sözlerini şiirsel bir dille aktaran bağımsız müziğin temsilcilerinden Tindersticks, 27 yıllık müzik kariyerinde aralarında “Curtains”, “Simple Pleasure”, “Falling Down a Mountain”, “The Something Rain” ve “The Waiting Room”un da bulunduğu birçok albüme imza attı. Fransız yönetmen Claire Denis’in“Trouble Every Day” (2001) ve “Nénette Et Boni”(1997) filmlerine yaptıkları müziklerle hem müzik hem de sinema dünyasına damga vuran grup, geçen yılın en çok konuşulan yapımlarından biri olan, ödüllü “High Life”ın soundtrackini besteledi.