Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
28.05.2019

Narda Afrika, 5 yıl sonra yeni teklisi Küskün Yengeç ile döndü

Alternatif rock tarzında yaptığı çalışmalar ile bilinen Narda Afrika, 5 yıl aradan sonra yepyeni teklisi Küskün Yengeç'i yayınladı.


Müslüm Gürses’in “Nilüfer”ine yaptıkları farklı cover ile ses getiren Narda Afrika, söz ve müziği Barış Başarol’e ait yepyeni teklileri “Küskün Yengeç”i  tüm dijital platformlarda dinleyicinin beğenisine sundu. Yepyeni bir sound anlayışı ile kaydettikleri Küskün Yengeç teklisi ile müzik piyasasına sıkı bir geri dönüş yapan topluluk, albüm öncesi yıl sonuna kadar toplamda 4 yeni single yayınlamayı planlıyor.


Narda
 Afrika, 2011 yılında Barış Başarol tarafından İstanbul'da kuruldu. Grubun 2014 yılında çıkarttıkları kendi adını taşıyan ilk albümü Hakan Kurşun ile kaydedildi.12 parçanın bulunduğu albümde ilk klip çıkış parçaları "Ben Efsaneyim" e çekildi. Massive Attack, Soundgarden, Kaiser Chiefs gibi dünya devlerinin de katıldığı festival ile sahne hayatlarına sıkı bir giriş yapan topluluk hemen ardından "Mavi Ay" ve "Çaki" şarkıları ile "Kaçak Gelinler" dizisine konuk oldu. Uzun bir aradan sonra sözü Murathan Mungan'a, bestesi Sunay Özgür'e ait olan; daha önce Müslüm Gürses tarafından da yorumlanan "Nilüfer" şarkını yayınlayan grup, yeni albüm çalışmalarına tüm hızıyla devam etmekte.