Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
24/01/2021

Mogwai, 10. stüdyo albümü As The Love Continues ile 19 Şubat'ta sahalara dönüyor

Mogwai, 10. stüdyo albümü As The Love Continues ile sahalara dönüyor. 19 Şubat'ta satışa çıkacak albüm, Mogwai'nin ilk teklisi olan Tuner / Lower’ın çıkışından tam 25 yıl sonra geliyor.

İskoç enstrümantal post rock grubu Mogwai, 10. stüdyo albümü As The Love Continues ile sahalara dönüyor. 19 Şubat'ta satışa sunulacak olan albüm, Mogwai'nin ilk teklisi olan Tuner / Lower’ın çıkışından tam 25 yıl sonra geliyor. Rock Action Records ile çalışan, albümün çıkış şarkısı olarak Dry Fantasy’yi seçen Mogwai, yeni albümleriyle oldukça iddialı görünüyor. As The Love Continues, birçoğumuzun Mogwai ile bütünleştirdiği görkemli gitar sound'undan uzaklaşarak, karanlık ve synth bazlı enstrümantal sound’a doğru kaydığı bir albüm olarak dikkat çekiyor. Bu kaymanın sonucunda ise rüyavari bir serüven bizleri bekliyor olacak.

 Grubun şarkı yazarı, gitaristi ve solisti rolündeki Stuart Braithwaite, yeni albümün dinleyenleri bulundukları yerden bambaşka yerlere sürükleyeceğini söyleyerek, Dry Fantasy hakkındaki düşüncelerimizi pekiştirdi. As The Love Continues albümü için eski yapımcıları Dave Fridmann ile çalışan Mogwai, kayıtları İngiltere'nin Worcestershire kontluğunda aldı. Albüm çalışmalarına Nine Inch Nails’ten Atticus Ross’un Midnight Flit adlı şarkıya; saksafoncu Colin Stetson’ın ise Pat Stains adlı şarkıya katkıda bulunması ise, dinleyiciler için tatlı bir sürpriz olarak karşımıza çıkıyor. Bir başka sürpriz ise, albüm tanıtımı için, Antony Crook'un yönetmenliğinde, grubun memleketi Tramway'de kaydedilen canlı performansın online olarak yayımlanacak olması. 13 Şubat'ta Türkiye saati ile 23:00'da yayımlanacak olan şovun biletleri satılmaya devam ediliyor. Detaylar burada.