Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
19/04/2021

Modern caz üçlüsü MadenÖktemErsönmez’den yeni tekli: No Mad

Modern caz üçlüsü MadenÖktemErsönmez’in yeni teklisi No Mad, 23 Nisan’da Lycia Records/Space Goats etiketi ile tüm dijital platformlarda dinleyicilerle buluşuyor.

Türkiye’nin önde gelen sanatçıları arasında yer alan Sarp Maden, Volkan Öktem ve Alp Ersönmez’den oluşan modern caz üçlüsü, farklı müzikal tarzlarını yıllar içerisinde edindikleri deneyim ve uyumlarıyla bir araya getirdikleri MadenÖktemErsönmez isimli projelerinin yeni teklisi No Mad ile dinleyicileriyle buluşmaya devam ediyor. No Mad’in tamamlanma çalışmalarını, pandemi sürecinde birbirinden ayrı şehirlerde yürüten MadenÖktemErsönmez; yaratıcılıkları ve enstrümanlarındaki ustalıkları sayesinde dinleyicinin kendisi müzikal bir hikayenin içinde bulmasını sağlıyor.
 


Yeni albüm çalışması içerisinde olan sanatçılar, No Mad isimli yeni parçada hem üç ayrı sanatçının kendi paletinden renkleri tek tabloda nasıl uyumlu bir birlikteliğe getirebileceğini aktarırken, hem de içerisinde bulunduğumuz sürecin bizlere olan ‘nomad ve no mad’ (göçebelikten uzaklaştıran-delirmememiz gereken günler yaşatması) etkilerini aktarıyor. MadenÖktemErsönmez, hiçbir kalıp ya da kısıtlamaya tabi kalmadan ürettikleri bestelerde, yalnızca birbirlerini dinleyerek oluşturulan cesur formların, formsuzlukların ve birbirinden farklı müzikal unsurların uyumlu birlikteliğinin sonucu olan eserlerini dinleyicilerle ulaştırmaya önümüzdeki aylarda devam edecek. Albüm habercisi olan No Mad’in mix’ini Mehmet Uğur Memiş üstlenirken; mastering’i Selim Sayarı, kapak çalışması ise Monroe Creative imzası taşıyor.