Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
21/12/2018

Melisa Uzunarslan’dan ilk albüm: Tanıdığım En Güzel Deli

“Duy Beni”, “Bir Aşk Şarkısı” ve “Bu Gece Kaç Şişe Eder” ile alternatif rock müzik piyasasına sıkı bir giriş yapan Melisa Uzunarslan, ill albümü ""Tanıdığım En Güzel Deli"" ile karşınızda.


2013 yılında beri Teoman sahnesindeki keman soloları ve vokalistliği ile adından çokça söz ettiren Melisa Uzunarslan; tüm söz ve müzikleri kendisine ait olan 10 şarkı ve 2 enstrümantal keman solosundan oluşan ilk stüdyo albümü “Tanıdığım En Güzel Deli” bugünden itibaren tüm dijital platformlarda ve müzik marketlerde müzikseverlerle buluşuyor! i-tunes’da ön satışa açılan albüm Apple Music üzerinden de dinlenebilecek ve müzik marketlerden satın alınabilecek. 28 Aralık Cuma gününden itibaren ise tüm dijital platformlarda yerini alacak. 


4 aylık bir stüdyo çalışması sonucunda tamamlanan albümde Melisa Uzunarslan klasik müzik geçmişinden gelen etkilerini hissettirdiği “Üvey Sevgilim”, “Gizli Saklı ve “Söyle Nasıl”ın da düzenlenmesini de yapıyor. Albümdeki tüm yaylıları çalan ve düzenleyen sanatçı, bazı şarkıların piyano ve gitar çalımını da üstlendi.  Bas gitar ve akustik elektrik gitarları Can Algeç’in çaldığı albümün davullarında ise Gencay Kıymaz imzası var.  “Söyle Nasıl” şarkısında ise akustik gitar ve bas gitarlarda Tolga Akyıldız ismini görünüyoruz. Albümün Mix’lerini Murat Bulut, Mastering’i Çağlar Türkmen üstlendi. 

 


Ünlü Türk şef Gürer Aykal başta olmak üzere dünyaca ünlü birçok klasik müzik solistine kemancılığıyla eşlik etmesiyle tanınan ve aranan isimlerinden bir tanesi olan konservatuar mezunu genç sanatçının ilk albümünün prodüktörlüğünü ise Can Algeç üstlendi. Albümün fotoğraflarını ve 28 Aralık'ta yayınlanacak ilk klibi “Kendimi Kaybettim”i Mehmet Hakyemez çekti.