Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
26/03/2021

Melek Mosso, 3 şarkılık Ep'si 'Sonrası Kalır' ile müzikseverlerin karşısında

Melek Mosso, 'bir ayrılık hikayesini anlattım' dediği 'Sonrası Kalır' adlı 3 şarkılık Ep'sinin kaydını tamamladı. Edip Cansever'in aynı adlı şiirinden ismini alan mini albümden ilk klip "Kızgınım” şarkısına geldi.

Kendine has tarzı ve vokaliyle son dönemde müzik dünyasının en popüler kadın yorumcularından biri olmayı başaran Melek Mosso, ' bir ayrılık hikayesini anlattım' dediği 'Sonrası Kalır' adlı 3 şarkılık Ep'sinin kaydını tamamladı. Edip Cansever'in aynı adlı şiirinden ismini alan mini albüm ana fikrini, şiirin ''Ne kalır benden geriye, benden sonrası kalır. Asıl bu kalır.'' dizelerinden alıyor. Arka arkaya dinlendiğinde bir ayrılık hikayesini anlatan 3 şarkıdan oluşan EP'nin çıkış şarkısı 'Kızgınım' yayınlandı.
 


"Kızgınım”,  piyano ve gitarın dansıyla başlayıp, legato yaylılarla devam eden hüzünlü bir şarkı. Güçlü bir bass ve ritimle kendi hüznünden güç alıyor. Ara melodinin sonunda gizli saklı duyduğumuz ud, sonda kendini net bir şekilde göstererek şarkıya alaturka bir hava katıyor. Diğer şarkılar 'Ağlarsam' ve 'Gel Desem de Gelme' ile arka arkaya 3 hafta boyunca bizi yepyeni şarkılarla buluşturacak olan Melek Mosso, bu şarkılara birbirine bağlı hikayelerle çektiği kliplerle de çok konuşulacak. Kısa film tadında çekilen, sürpriz konuk oyuncuların rol aldığı kliplerin yönetmenliğini 'Selin Özdemir' yaptı. İlk olarak kendi tarzıyla yeniden yorumladığı cover şarkılarla ismini duyduğumuz Melek Mosso, sonrasında yayınladığı özgün şarkılar ve albümlerle sektördeki uzun soluklu yolculuğuna iddialı işlerle devam ediyor.