Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
14.08.2020

Marilyn Manson'ın yeni albümü 'We are Chaos', 11 Eylül'de çıkıyor

Rock müziğin asi ve aykırı çocuğu Marilyn Manson bizleri yeni albümüyle selamlıyor! Marilyn Manson'ın 11. stüdyo albümü olacak 10 şarkılık 'We are Chaos', 11 Eylül'de satışa çıkıyor.

90'ların birçok şehir efsanesine konu olmuş, orijinal klipleriyle her zaman kendinden söz ettirmiş asi ve aykırı çocuğu Marilyn Manson, bizi yeniden selamlıyor. En son 2017'de albüm çıkarmış olan Manson, "şaheser" olarak nitelendirdiği yeni albümü We are Chaos'u bu ay dinleyicilerle buluşturuyor. Sanatçının aslında geçen sene çıkarmayı planladığı albüm, bir yıl gecikmeyle de olsa hazır durumda. Temmuz ayının sonunda albümle aynı ismi taşıyan şarkıyı hayranlarına sunan Manson, tarzında büyük değişikliklere gitmiş gibi görünüyor. We are Chaos'un klibi ve albüm kapağı, Manson'un akıllara kazınmış karanlık ve tüyler ürpertici tarzını yansıtsa da şarkı daha çok yumuşak bir alternatif rock parçasını andırıyor.
 


90'larda Metallica, Alice in Chains, Soundgarden, U2, REM ve daha birçok büyük isim için yönettiği kliplerle ödüller kazanan yönetmen ve illustratör Matt Mahurin'in karantina döneminde çektiği We are Chaos klibi, şarkıdan daha fazla Marilyn Manson havasında diyebiliriz. Şarkı, Manson'ın önceki popüler parçalarına göre çok daha melodik. Marş haline gelmiş alternatif rock ezgileriyle bezenmiş nakarat bölümü, akılda kalıcı gitar akorları ve stadyumlarda izleyiciyle birlikte söylenmeye müsait vokalleri ile bize Manson'ın farklı bir tarafını gösteren We are Chaos, sanatçının hayranlarını şaşırtacak nitelikle bir yapım olarak dikkat çekiyor.
 


Albümdeki şarkıları yazarken kendi kendine “Deliliğini dizginle, üstünü başını toparla ve hayvan değilmişsin gibi görünmeye çalış” diyen Manson, tüm bu telkinlere rağmen insanoğlunun ne denli kötü bir yaratık olduğunu aklından çıkaramamış. We are Chaos dahil tüm şarkıların sözlerinin günümüzdeki tekrar eden, özellikle kötü olaylara paralel olduğunu belirtirken, kötü olayların sonsuza kadar tekrar etmeye devam edeceğini ekliyor. Albümüyle ilgili “A tarafı, B tarafından epey farklı” yorumunu da yapan Manson ayrıca, “Farklı tarzlarda şarkıları içerse de albümü dinleyince bir bütünlük olduğunu hissedeceksiniz” diyor. Biz de bu açıklamaların ışığında albümdeki bu birbirinden farklı tarzlardaki şarkıları dinlemeye can atıyoruz. Marilyn Manson'ın 11. stüdyo albümü olacak 10 şarkılık We are Chaos, 11 Eylül'de satışa çıkıyor.