Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
05.02.2018

Marc Romboy'la dansın adresi Zorlu PSM Studio olacak

Elektronik müzik sahnesinin önemli isimlerinden biri olan Marc Romboy, eşsiz bir performans için 10 Şubat'ta Zorlu PSM #studio’ya geliyor. 


Marc Romboy dendiğinde akla gelen pek çok sıfat var; eklektik, sınır tanımaz ve dahi bunlardan sadece birkaçı... Alman müzisyen, sadece piyasanın perde arkasında değil; deck'lerinin arkasında da önemli işler çıkarıyor. Almanya'nın batısının Hollanda ve Belçika ile dirsek temasında olan bölgesinde doğan Marc Romboy'un müzikle tanışması çocukluğuna dair hatırladığı ilk anılardan. Hamburg diskolarında pişen, daha genç yaşında plak koleksiyonuyla kendisini tanıyanların ağzını açık bırakan bu müzik insanının dinleyicilikten müzisyenliğe geçişi organik bir biçimde gerçekleşmiş. Klaus Derichs’le birlikte 1994 yılında kurduğu ilk plak firması Le Petit Prince'i kısa sürede Almanya’nın en önemli underground plak firmalarından biri haline getiren Marc, firmasının aktif olduğu 2000'e kadar kadar Microwave Prince, Emmanuel Top, Thomas P. Heckmann ve Phuture gibi önemli isimlerin kayıtlarını yayınladı.  


Aslında Romboy’un DJ’lik yapmaya başlaması da aynı döneme denk geliyor. Berghain’dan Fabric’e dünyanın en prestijli kulüp ve festivallarinde dans pistini hareketlendiren Marc Romboy, 2004'te ikinci plak şirketi Systematic’i kurdu. İlk solo albümü Gemini'yi 2006'da kendi plak şirketinden yayınlayan Marc, ikinci solo albümü Contrast’ı ise 2008'de müzikseverlerin beğenesine sundu. Alman müzik adamı, John Dahlbäck, Abysm, Blake Baxter, Robert Owens, Stephan Bodzin, Gui Boratto, Spirit Catcher ve Dusty Kid gibi isimlerin kayıtları da Systematic bünyesinde dinleyicilerle buluşturdu. Marc, 2009'dan bu yana dünya çapında 20 farklı radyo istasyonunda yayınlanan radyo programı Systematic Sessions’la büyük bir kitleye hitap ediyor.


Tekno, Krautrock, Italo disco, house... Marc'ın setinde duyacaklarınızın sınırı yok; ancak sürprizi bol! O, Amsterdam'ın Roxy'sinden, Frankfurt'un Dorian Grey'ine kadar inletmediği müzik mabedi kalmayan bir star! Performans DJ'liğiyle yetinmeyen, prodüksiyon damarı da kabarık olan bu yetenekli müzik adamının stüdyo kayıtları da enerjik setleri kadar dinlenesi ve eğlenilesi deneyimler içeriyor.  Marc, Zorlu PSM'nin ev sıcaklığındaki müzik mekânı #studio’nun tozunu attırırken bu performansı ertesi gün arkadaşlarından dinlemek istemezsin diye düşünüyoruz. Haksız mıyız?

90'lardan 2010'lara kurulacak elektronik müzik köprüsünde muazzam bir gece geçirmek isteyenler 10 Şubat akşamı saat 22.00'da #studio'daki yerini alsın. Biletler bir tık uzağında!