Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
15.05.2017

Manuş Baba ilk albümünü yayımladı!

Son zamanların en çok konuşulan ve ses getiren isimlerinden Manuş Baba, Dönersen Islık Çal adlı ilk albümüyle müzikseverlerle buluşuyor.

Yapmış olduğu cover ve beste kayıtlarını sosyal medyada paylaşarak kendini tanıtan Manuş Baba, Türkiye’nin birçok yerinde konserler vererek adından sıklıkla söz ettirdi. Büyük bir merakla beklenen albümü ise Moda’da Erekli – Tunç Stüdyolarında kaydedildi. Birbirinden değerli müzisyenlerin katkıda bulunduğu bu albümde Manuş Baba’ya; Klavye kayıtlarında Tansu Çuhacı, Elektrik ve Akustik gitar kayıtlarında Onur Taşkan, Bass Gitar kayıtlarında Erdinç Ayar, Davul kayıtlarında Ata Erdem Şimşek, Klarnet kayıtlarında Mertcan Kıranda ve Vural Ardıç, Bağlama kayıtlarında Ayhan Aydın ve Ud kayıtlarında Volkan Şenlendirici gibi eşsiz müzisyenler eşlik ediyor. Şarkının mix çalışmaları ise kayıt zamanlarındaki emeğiyle Mert Kasap’a ait.

Kınay Production etiketiyle yayınlanacak olan albümde birbirinden farklı 11 şarkı yer alıyor. Manuş Baba’nın kendi söz ve müziğinin bulunduğu şarkıların yanı sıra aynı zamanda “Dönersen Islık Çal” albümünde Cemal Süreya ve Ahmed Arif dokunuşları da bulunuyor. Biri anonim, biri beste iki türkü ile ve sözleri Ülkü Aker’e ait bir şarkı ile albümünü tamamlayan sanatçı, sevenleriyle buluşmak için büyük bir heyecan duyuyor. Kendine has sesiyle ve yayınlanacak olan albümüyle birlikte 2017 yılına damga vurmaya hazırlanan Manuş Baba, aynı zamanda albüm kapsamındaki konserler ile birçok şehirde sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor.