Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
01.09.2020

Lana Del Rey, yeni albümüyle karşınızda: Chemtrails Over the Country Club

Geçen sene adının White Hot Forever olacağı duyurulan, ancak ismi Chemtrails Over the Country Club olarak değiştirilen Lana Del Rey'in yedinci stüdyo albümünü 5 Eylül'den itibaren dinleyebilirsiniz.

Lana Del Rey, yeni albümüyle karşınızda. Kadife sesi, narin şarkı söyleyiş tarzı, ilişkilerle ilgili yazdığı depresif ve vurucu sözleri ile son 10 yılın en önemli ve sansasyonel kadın müzisyenlerinden biri olan Lana Del Rey, bu aralar epey meşgul. Kariyerinde 64 farklı ödül adaylığından 27'sini kazanmış olan sanatçı 28 Temmuz'da, 14 şiiri okuyarak seslendirdiği Violet Bent Backwards Over the Grass özel albümünü piyasaya çıkarmasının hemen ardından, yepyeni bir müzik albümüyle de bu ay hasretimizi dindiriyor. Instagram hesabında oldukça aktif olan sanatçı, albümünün çıkış tarihini de bu platformdan duyurmuştu. Duyurunun hemen ardından Lana Del Rey, epey tepki dolu bir post yayımladı. Bu post, sanantçının kariyerindeki ilk iki albüm olan Born to Die ve Ultraviolence'ı “kadına şiddeti iyi bir şeymiş gibi göstermeye çalışan şarkılarla dolu albümler” olarak nitelendirip eleştiren çevrelere tepki dolu bir cevaptı.
 


Postta lafını esirgemeden, şarkı sözlerinde asla kadınları ezmediğini, onları küçümsemediğini; erkekleri ise yüceltmediğini anlatan Lana Del Rey, sadece ilişkiler konusuna gerçekçi yaklaştığını, kadınların ilişkilerde çoğu zaman fedakarlık yapmak ve kendilerinden ödün vermek zorunda kaldıklarını anlatmaya çalıştığını belirtti. Bazı medya mecralarının sanatçının şarkılarıyla ilgili “kadın haklarını 1920'lere geri götürüyor” gibi suçlamalarına da cevap veren Lana Del Rey'in bu postu, albüm duyurusunun bile önüne geçti diyebiliriz. “Bırakın sanatımı olduğum gibi, değişmek zorunda kalmadan icra edebileyim. Beni anti-feministmişim gibi görmekten vazgeçin” diyen güzel yıldız, ayrıca yeni albümünde yer alan şarkılardan birinin çok küçük bir kısmını, yine Instagram üzerinden hayranlarına dinletti. Tulsa Jesus Freak gibi polemik yaratma potansiyeline sahip bir ismi olan bu şarkının havası tipik Lana Del Rey melodramını hissettiriyor ve sözlerinde yine kadının kendini erkeğine adadığı, sevdiği için her şeyi göze aldığı bir ilişkiyi anlatıyor. Geçen sene adının White Hot Forever olacağı duyurulan, ancak geçen ay ismi Chemtrails Over the Country Club olarak değiştirilen Lana Del Rey'in yedinci stüdyo albümünü 5 Eylül'den itibaren dinleyebilirsiniz.

Bu arada Smashing Pumpkins, yeni albümü Cyr'ı 27 Kasım'da çıkarıyor.