Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
03/09/2021

Iron Maiden'ın 17. stüdyo albümü Senjutsu hakkında merak edilenler

Son stüdyo albümü The Book Of Souls’u 2015’te yayımlayan Iron Maiden, 82 dakikalık yeni albümüyle sahalara döndü. Iron Maiden, 17. stüdyo albümü olacak Senjutsu, 3 Eylül'de müzikseverlele buluştu.

Uzun süredir kayıt aşamasında olan İngiliz Hevay Metal efsanesi Iron Maiden, yeni albümü Senjutsu ile kafa sallatmaya geliyor. Iron Maiden, 17. stüdyo albümü olacak Senjutsu ile altı farklı 10 yılda albüm çıkartan ender gruplardan biri olacak. 70'lerden bugüne şarkıları her zaman dillerde olan İngiliz efsanesi, Senjutsu albümünü 3 Eylül'de müzikseverlerle buluşturacak. Son stüdyo albümü The Book Of Souls’u 2015’te yayımlayan Iron Maiden, 82 dakikalık yeni albümüyle uzun bir süre konuşulacak gibi duruyor. Dokuz dakikanın üzerinde süren dört şarkının sadece Steve Harris imzası taşıması bile Iron Maiden hayranlarının hayal gücünün limitsiz olasılıklarla taşmasına yol açacak. Yeni albüm, The Book of Souls gibi çift CD / üçlü plak formatında satışa sunulacak.
 Kaydı Paris’te gerçekleştiren albümün yapımcılığını Kevin Shirley ile Steve Harris beraber üstlenmiş. Grubun ilk zamanlarından beri albüm kapaklarında yer alan maskotları Eddie, Mark Wilkinson imzasıyla yeni albümde bu sefer hayranlarının karşısına samuray olarak çıkıyor. Bu arada Senjutsu’nun Japonca ‘taktik ve strateji’ anlamına geldiğini de belirtelim. Elinde katanası ve üzerindeki samuray zırhı ile poz veren Eddie'nin suratı sanki Japon Oni maskelerindeki gibi dişlere sahip. Albümdeki her şarkıda sürükleyici bir hikaye anlatan Iron Maiden, tempo değişiklikleri ve farklı kültürlere göndermeler ile farklı fakat oldukça ilgi çeken bir albüme imza atmış gibi duruyor. Zaten grup üyeleri de yeni albümün çok varyasyonlu bir çalışma olduğunu ve grubun hayranlarını şaşırtacak türde, Iron Maiden karakterinin epey dışında birkaç şarkı barındırdığını da ifade ediyor.