Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
22/03/2021

House müziğin sevilen ismi Claptone’un yeni tekisi Zero çıktı

Tomorrowland, Hi Ibiza, Pacha gibi dünyaca ünlü müzik festivallerinin aranan yüzü Claptone, bu yılki ilk teklisi Zero ile elektronik müzik severlerin karşısına çıktı.

Claptone’un bu yılki ilk teklisi Zero yayınlandı. Elektronik müzik dünyasının önde gelen başarılı, bir o kadar da gizemli ismi Claptone, dans pistlerinin gözdesi olacak yeni single’ını Türkiye’de GRGDN Müzik’in temsil ettiği [PIAS] etiketiyle geçtiğimiz Cuma yayınladı. Eğlenceli, enerjik ve çarpıcı beatleriyle kendini tekrar tekrar dinleten Zero, Alman asıllı DJ’in bu yılki ilk parçası. Charmer, The Masquerade ve Fantast albümlerinin yanı sıra, Ava Max, Dua Lipa, Mark Ranson gibi ünlü isimlere yaptığı remix çalışmalarıyla tanınan ve No Eyes, In the Night, Drop the Pressure gibi dance ve house türünde sayısız başarılı parçaya imza atan Claptone, Zero ile başyapıtlarına bir yenisini daha ekliyor.
 


Tomorrowland, Hi Ibiza, Pacha gibi dünyaca ünlü müzik festivallerinin aranan yüzü olan Claptone, geçtiğimiz yıllarda Türkiye’de de pek çok kez sahne alarak unutulmayan dans ve müzik şölenlerine imza atmıştı. Gizli kimliği ve ikonik altın renkli maskesiyle efsaneleşmiş Claptone, DJ Mag’in En İyi 100 DJ listesinde de house dalında 4 yıl üst üste ilk sırada yer aldı. Deep house, elektronik ve pop ezgilerinin birbirine karıştığı Zero, şimdiden dans ve house playlistlerinde kendine yer edinerek dinleyicilerini yepyeni, gizemli ve duygusal müzik serüvenlerine sürüklemeyi bekliyor.