Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
09/12/2018

Grammy ödüllü çılgın grup Slipknot, gümbür gümbür geliyor

2019 yılında yeni albüm müjdesi veren çılgın grup Slipknot, yılın sonuna doğru ikinci bir sürpriz albüm daha piyasaya çıkarırsa kimse şaşırmasın!


Grammy ödüllü çılgın grup Slipknot, 2018’i noktalarken 2019’un bombalarını da bir bir patlatmaya başladı. Yıl bitmeden çok özel bir setle piyasaya damga vurmaya hazırlanan grup, 2019 için iki potansiyel albüm birden duyurdu! Slipknot’un ilk icraatı, 7 Aralık’ta piyasaya çıkan All Hope Is Gone’ın 10. yıl özel seti oldu. Bundan 10 sene önce piyasaya çıkmış olan kült albüm, yepyeni ses miksi, sürprizli kapak ve paket tasarımı, hediye posteri ve grubun 2009 yılında New York, Madison Square Garden’da verdiği konserin canlı kaydını içeren bir adet bonus CD’siyle Slipknot hayranları için tam bir arzu nesnesi olarak dikkat çekiyor. Bildiğiniz gibi, All Hope Is Gone grubun kariyerinde Amerika albüm satışlarını kayıt altında tutan Billboard listesine zirveden giriş yapan ilk albümdü. All Hope is Gone, Psychosocial, Dead Memories, Sulfur ve Snuff gibi başarılı single’lar çıkarmış albüm, ABD’de 2 milyonun üzerinde satış yaparak çifte platin plak kazanmıştı.

 

Slipknot, şu sıralar stüdyoda yeni albümlerinin kayıtlarını tamamlıyor. Grubun altıncı stüdyo albümü olacak bu kaydın ismi henüz açıklanmadı, ancak yazın pek çok Avrupa festivalinde sahne alınacağı duyuruldu. Bu durumda albümün yazın başında piyasada olması öngörülüyor. Grubun esas sürpriziyse, Slipknot kurucu kadrosunda yer alan Shawn Crahan’dan geldi. Crahan, Slipknot üyeleri tarafından kaydedilen bir albüm dolusu şarkı olduğunu ve bu şarkıların yakında piyasaya sürüleceğini açıkladı. Crahan’ın anlattığına göre, Slipknot üyelerinden Jim Root, Corey Taylor ve Sid Wilson, grubun All Hope Is Gone albümünün kayıtları sürecinde boş zamanlarında şarkılar yazarak bu yeni şarkıları kayıt altına almışlar. Bu şarkılardan “Til We Die” adlı eser, All Hope Is Gone’ın 10. yıl baskısında yer alacak ancak tam 11 adet yepyeni şarkı şimdilik Slipknot’un kasasında duruyor. Yapılan açıklamaya göre şarkıların kayıtları eksiksiz tamamlanmış durumda ve sadece mikslenmeleri gerekiyor.


2019 yılında yeni albüm müjdesi veren Slipknot, yılın sonuna doğru ikinci bir sürpriz albüm daha piyasaya çıkarırsa kimse şaşırmasın! Crahan’a göre kayıt altına alınmış olan şarkılar Slipknot müziğinden alışık olduğumuz sound’dan çok daha fazlasını barındırıyor. Slipknot’un tüm video kliplerini yöneten ve kapak tasarımlarında da imzası bulunan Crahan, bu isimsiz “ara” albümün kapağına kadar tasarlamış. Albümleri arasında en az 3-4 yıl boşluk bırakmasına alıştığımız Slipknot’tan aynı yıl içerisinde iki albüm birden dinleme ihtimalinin ortaya çıkması, özellikle de ekstrem müzik sevenler için muhteşem haber.