Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
13.08.2018

Ghost'u şimdi de müzikal olarak izleyeceğiz

Hollywood en sevilen romantik filmlerinden Ghost’un müzikal versiyonu Ghost the Musical, 19 Ekim - 4 Kasım tarihlerinde Zorlu PSM'de sahnelenecek.


1990 yapımı Jerry Zucker filmi Ghost (Hayalet), New York’lu genç çift Sam ve Molly’nin bir gece Sam’in bıçaklanarak öldürülmesi sonucu başlayan gizemli hikayesini anlatıyor. Başrollerinde Patrick Swayze, Demi Moore ve Whoopi Goldberg’in yer aldığı Ghost vizyona girdiği sene en yüksek gişe hasılatı yapan film oldu.  
 


2011 yılında Manchester Opera House’da prömiyerini yapan Ghost Müzikali, yönetmen koltuğunda Tony ödüllü Matthew Warchus, başrollerinde Richard Fleeshman ve Caissie Levy ile perdelerini açtı. 1990 yapımı filmin senaristi Bruce Joel Robin’in metni, Dave Stewart ve Glen Ballard’ın da müziği ve şarkı sözleriyle Ghost Müzikali, aynı yılın Temmuz ayında Londra West End’de Piccadilly Tiyatrosu’nda perdelerini açtı. Görsel efektleriyle eleştirmenlerden övgü toplamayı başaran prodüksiyon 2012’de Broadway’de sergilendi.
 


2017'de yeniden Bill Kenwright yapımcılığında perdelerini açan müzikal, geniş çaplı bir Birleşik Krallık turu sonrasında uluslararası turnesiyle İstanbul’a uğruyor. Ekip, 19 Ekim - 4 Kasım tarihlerinde Zorlu PSM'de 21 performans sergileyecek, kaçırmayın.