Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
18/10/2017

Efsane piyanist David Helfgott, Kasım ayında Türkiye'de

Shine filmine ilham veren efsanevi piyanist David Helfgott, Rachmaninoff repertuvarıyla İstanbul ve Ankara'da sahne alacak!

 

Rachmaninoff’un 3. Konçertosu’nu çalabilmek için aklını feda edebilecek bir adanmışlık kimde olabilir? Hayatını anlatan Shine filminde yaşama olan sımsıkı bağını gördüğümüz, kendisini canlandıran Geoffrey Rush’a Oscar ödülü kazandıran David Helfgott, 12 yıl psikolojik tedavi görmesine sebep olan Rachmaninoff’un 3. Piyano Konçertosu’nu çalmak üzere, Piu Entertainment organizasyonu ile İstanbul ve Ankara’ya geliyor.

 

 

Dünyanın en önemli piyanistlerinden biri kabul edilen David Helfgott’ un parmakları notalar bir denizmişçesine müziğin içine dalarken, kendisine  genç yaşına rağmen büyük başarılar elde etmiş, Limelight' ın "30 Yaştan Küçük 30 Muhteşem Müzisyen" listesinde kendine yer bulan Vietnam asıllı Avustralyalı piyanist Hoang Pham  eşlik edecek. Delilik ile dahilik arasındaki incecik çizgide yürüyen David Helfgott’ un parmaklarından Rachmaninoff’ un 3. Piyano Konçerto’sunu dinleyebilmek için biletler satışta. Dünyaca ünlü piyanist, 15 Kasım’da İstanbul Zorlu PSM’de, 18 Kasım’da  Ankara Congresium’da hayranlarıyla buluşacak.