Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
23.03.2017

Efsane grup Queen’den Monopoly oyunu!

Masaüstü oyunların en popülerlerinden Monopoly’yi tamamen Queen konsepti ile oynamaya ne dersiniz?

Monopoly sözcüğü İngilizcede "tekel" anlamına gelir ve bildiğiniz üzere Monopoly; emlakçılık konulu, zar ile oynanan bir masaüstü oyununun da adıdır. Parkers Brothers tarafından üretilmiş olan oyunda, amaç mümkün olduğunca çok emlak satın alarak (tekel olarak) diğer oyuncuları iflasa sürüklemektir. Oyuncular zar atarak karelerde ilerleyerek döngüyü tamamlarlar ancak bu sırada kiralama, satın alma, inşa etme ve ticaretin içinde bulunduğu ekonomik aktivitelerle birlikte ekonomik anlamda en güçlü olmaya çalışırlar.
1929'da Charles Darrow tarafından bulunan oyunun, Hasbro'ya göre patenti 1935 yılında alınmış olup, yaklaşık 750 milyon kişi tarafından oynanmıştır. Bu rakam Monopoly'yi dünya tarihinde en çok oynanan ticari masaüstü oyunu yapmaktadır. Hal böyleyken günümüzde pek çok marka ile iş birliği içerisine girerek yeni nesil tarafından da fenomenliği devam ettirilen oyundan, bu sefer müzik dünyasını ilgilendiren bir haber geldi.
Efsanevi İngiliz grup Queen, mayıs ayında kendi Monopoly oyununu piyasaya sürecek. Grubun turnelerinden, müzisyenlerinden, konser verdiği efsanevi mekânlardan anektotlar ile renklendirilmiş oyunu oynamak için sabırsızlanıyoruz açıkçası!
Bu arada Monopoly içerikli diğer haberlerimize şuradan ulaşabilirsiniz.