Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
12/04/2021

Darkside, yeni albümlerinin habercisi The Limit şarkısını yayımladı

Nicolas Jaar ve Dave Harrington ikilisinden meydana gelen Darkside, önümüzdeki yaz yayınlanması beklenen albümlerinde yer alacak ikinci şarkıları The Limit’i geçtiğimiz günlerde hayranlarıyla paylaştı.

2013 yılında çıkardıkları ilk albümleri Psychic’ten tam 7 yıl sonra yepyeni bir iş birliğine imza atan Darkside, önümüzdeki yaz yayınlanması beklenen albümlerinde yer alacak ikinci şarkıları The Limit’i 8 Nisan Cuma günü dinleyicilerinin beğenisine sundu. İkili, uzun zamandır heyecanla beklenen yeni albümleri Spiral’dan ilk teklileri Liberty Bell’i geçtiğimiz yıl Aralık ayında yayınlamış ve yeni albümlerinin müjdesini vermişlerdi.
 Amerikan kökenli rock müzik grubu Darkside, Şilili müzisyen ve vokalist Nicolas Jaar ile Amerikalı multi-enstrümantalist Dave Harrington’dan oluşmakta. Jaar ve Harrington, Brown Üniversitesi’ndeki öğrencilik yıllarında tanışmış, ortak arkadaşları olan müzisyen Will Epstein’in aracılığıyla bir araya gelmişlerdi. İkili, ilk albümlerinin çalışmalarına Jaar’ın ilk albümü Space Is Only Noise için birlikte çıktıkları turne sırasında başlamışlardı.
 Darkside, Pitchfork’tan 9.0 puan alan ve New York Times’ın kendisinden “kayıp bir David Lynch bilim-kurgu filminin müziği” olarak bahsettiği Psychic albümünün sonrasında çıktıkları dünya turnesinin ardından farklı yollarda ilerleme kararı almıştı. Nicolas Jaar ve Dave Harrington, ayrı geçirdikleri bu 7 yılda, kendi başlarına oldukça başarılı çalışmalar yaratmaya devam ettiler.
 2018 yazında New Jersey’de bir haftalığına kiraladıkları evde tekrar bir araya gelen ikili, her gün bir yeni şarkı yazarak en yeni albümleri Spiral’ın ilk tohumlarını bu bir haftada attılar. Albümün tamamlanması bir buçuk yıl gibi bir süreyi kapsasa da ilk altı şarkı bu bir haftalık başlangıç aşamasında hazırlanmış ve tamamlanmıştı. Jaar, Darkside’ın kendileri için ne ifade ettiğini şu sözlerle açıklıyor: “Darkside bizim boş günlerimizde yaptığımız bir şeydi. Tekrar bir araya gelmemizin nedeni, yeniden birlikte takılmak için daha fazla bekleyemememizdi.” Harrington da aynı hisleri paylaşarak ekliyor: “Tekrar zamanıymış gibi hissettik. Tek başımıza asla yapamayacağımız şeyleri bu grupta yapıyoruz. Darkside, biz müzik yaparken odada öylece beliren üçüncü bir kişi gibi.”