Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
24/07/2021

Damla Durakçay, yeni teklisi Ne Güzel Geldin’i müzikseverlerle buluşturdu

Damla Durakçay, alternatif pop bir sound sunan sekizinci teklisi 'Ne Güzel Geldin' ile dinleyicisine, sakin ritimler ve dingin sesi eşliğinde, her yağmurun ardından güneşin çıkacağını müjdeliyor.

2019 yılında çıkardığı teklisi “Rakı İçmek İyi Geliyor’’ ile Spotify Türkiye’de Viral 50 listesine giren Damla Durakçay, yeni teklisi “Ne Güzel Geldin” ile dinleyiciyi, mutlulukta titreştiği bir dünyaya davet ediyor. Sözleri, melodisi ve aranjesi ile alternatif pop bir sound sunan şarkı, dinleyiciye hayatın güzel sürprizlerle dolu olduğunu hatırlatıyor. Şarkı sözleri ve bestesi ile dinleyeni aşkın tatlı duygularına sürükleyen şarkı, kişinin kendi hayatında yaşadığı özlemleri ve kavuşmaları bir öykünün içindeymiş gibi sunuyor. Yaza ve aşka yeniden kavuşma heyecanını anlatan şarkının videosu, Buket Baydar tarafından Ağva’nın Kilimli Koyu’nda, kısa film tadında çekildi.
 


Müzik yolculuğuna iki yaşında başlayan Damla Durakçay, genç yaşından bu yana müzik tutkusundan hiçbir zaman vazgeçmedi. Müzikseverler ile ilk buluşmasını 2017’de yayınladığı teklisi ‘’Biber’’ ile yaptı. 2019 yılında yayınladığı 4. teklisi ‘’Rakı İçmek İyi Geliyor’’ ile Spotify’da Türkiye Viral 50 ve birçok listeye girmeyi başardı. En son teklisi, söz ve bestesi sanatçıya ait, ‘’Elim Kaydı’’, geçtiğimiz Ocak ayında yayınlandı. YouTube’da 100.000 izlenmeyi geçen şarkı, anlamlı sözleri, hikayeleri olan ve elektronik altyapılarla kurgulandı. Üniversite yıllarında prodüksiyon ve sinema dallarında çalışan Damla Durakçay, reklam jingle’ları seslendirdi.