Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
26.09.2020

Bon Jovi'nin 15. stüdyo albümü 'Bon Jovi: 2020', 2 Ekim'de çıkıyor

Son olarak 2016 yılında çıkardığı "This House is Not for Sale" albümüyle eleştirmenlerden çok da iyi olmayan notlar alan rock müzik efsanesi Bon Jovi, 15. stüdyo albümü Bon Jovi: 2020'yi, 2 Ekim'de çıkarıyor.

Bon Jovi'nin 15. stüdyo albümü Bon Jovi: 2020 yolda. 35 yılı aşkın süredir dünya müzik piyasasında önemli bir yeri olan Jon Bon Jovi'nin kendi adını taşıdığı grubu Bon Jovi, en son 2016 yılında çıkardığı "This House is Not for Sale" albümüyle eleştirmenlerden çok da iyi olmayan notlar almıştı. Grubun 30 yıllık gitaristi Richie Samnora'nın gruptan ayrılışı ve yerine Phil X'in geçişi anlaşılan gruba pek iyi gelmemişti. Zaten grup, 1986'da çıkardığı "Slippery When Wet" albümüyle yakaladığı başarıyı bir daha hiçbir zaman gösteremedi. Ancak tabii ki bu, Jon Bon Jovi'yi yeni albümler yapmaktan vazgeçirmedi. Bu yıl, pandemi herkesi olduğu gibi Jon Bon Jovi'yi de olumsuz etkiledi. Normalde 15 Mayıs'ta piyasaya sürüleceği duyurulan Bon Jovi’ni 15. stüdyo albümü “Bon Jovi: 2020”, COVID-19 nedeniyle gecikmeye uğradı ve çıkış tarihi 2 Ekim'e ertelendi.

 


Sosyal konulara her zaman değinmeye çalışan, toplumsal sorunlara sanatçı bakış açısıyla yeni boyutlar getiren Bon Jovi, pandemi sebebiyle albümünün çıkış tarihi ertelenince bunu fırsata çevirmiş. "Do What You Can" isimli teklisini dinleyicilerle Temmuz ayında buluşturan sanatçı, şarkıyı pandeminin dünyayı nasıl etkilediği üzerine yazıp Bon Jovi: 2020 albümüne dahil etti. Klibinde, New York'un pandeminin en kötü zamanlarındaki halini yansıtılan tekli, melodi olarak pek de hit olacak bir parça değil. Parçayı dinler dinlemez, Bon Jovi'nin artık rock'tan çok country pop'a kaydığını anlayabiliyorsunuz. Sanatçı anlaşılan bir önceki albüm için aldığı "çok eski sound'a sahip, tek düze, müzikteki gelişmeleri hiç takip etmiyor" gibi eleştirilere pek de umursamamış olacak ki tekli gerçekten de kulağa yine eski ve sıkıcı geliyor. Ancak tabii ki tüm parçaları dinlemeden, tek şarkıyla koca albümü değerlendirmemeliyiz. O yüzden 2 Ekim'de dinleyeceğimiz 10 şarkılık Bon Jovi: 2020 albümünü hem endişe hem de merak ile bekliyoruz.

Bu arada elektronik müzik efsanesi Faithless, 10 yıllık uzun bir aranın ardından 'All Blessed' albümüyle geri döndü.