Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
16/07/2020

Bob Moses, yeni albümleri Desire'ı 28 Ağustos'ta yayınlıyor

Elektronik müziğin başarılı ikilisi Bob Moses, yeni albümleri Desire'ı 28 Ağustos'ta Domino'dan yayınlıyor. Tom Howie ve Jimmy Vallance'dan oluşan ikili, yeni albümün ilk teklisini de yayınladı.

Bob Moses (Tom Howie ve Jimmy Vallance) yeni albümleri Desire'ı 28 Ağustos'ta Domino'dan yayınlıyor. Birbirine bağlanarak devam eden altı şarkıdan oluşan Desire, grup tarafından ''kulüp müziği için bir konsept kayıt ve insanlığın yönlendirilen ihtiyaçlarının olumlu olduğu kadar tuzaklarını da anlatan, dijital çağ için yazılmış bir aşk masalı'' olarak tanımlanıyor. Albüm ile aynı adı taşıyan ilk single hipnotik' Desire', Grammy adayı elektronik müzisyen ZHU işbirliği ile hazırlandı. Parça için Owen Brown'ın yönettiği ve Airplan Studio'nun animasyonlarını hazırladığı interaktif bir klip de çekildi. Klipte; arzunun iki farklı yönünü simgeleyen ilkel üç boyutlu bir imgelem kullanılıyor. İzleyenler bir butona basarak haz ve acı dünyaları arasında geçiş yapabiliyor; çarpan bir kalbi, yanan bir ateşe; ruju kurşuna, keyfi çaresizliğe çevirebiliyor.
 


2018'de yayınlanan ikinci albümleri Battle Lines'tan ve çıktıkları dünya turnesinin ardından Bob Mosse orijinal ikili formatıyla Avrupa'da bir kulüp turnesine çıktı. Bu turne, bir sonraki müzikal üretimin ilham kaynağı oldu. Vallance, "tekrar o ortama dönmek ve toplumsal enerjiyi hissetmek harikaydı" diyor. İlham hissiyle birlikte studio saatleri daha turne devam ederken ayırtıldı. "Aralıksız devam eden mixlerden oluşan bir şey yapmak istedik ki, kulüpte çalarken yaratmaya çalıştığımız hissin aynısını ortaya çıkaralım ve dinleyici bir yolculuğa çıksın" diyor Howie. Fikirler bir araya gelirken ikili, istikrarlı bir unsura bağlı bir içerik fark etti: Arzu ve arzunun günümüz dünyasında kendini temsil etme biçimleri. "Eğer bilinçli değilseniz arzu oldukça yıkıcı olabiliyor. Bu kayıtla kendi arzularımızla hesaplaşarak bilinçlenmeye çalıştık" diyor Vallace. "Arzu hakkındaki hikayeler zamansız: Güneşe çok yakın uçan Icarus'un düşüşü ve ölümü albüm kapağındaki düşen adama ilham verdi. Bu arzunun bizi nasıl çöküşe götürürebileceğini sembolize ediyor. Howie ekliyor, "Pink Floyd, Nine Inch Nails gibi gurupların konsept albümlerde yarattıkları dünyaları beğeniyorduk. Bu tip bir şarkı yazıcılığının modern müzik akışıyla birlikte ilginç olabileceğini düşündük."