Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
30/11/2020

Blind Guardian, Imaginations From The Other Side albümünün 25. yılını kutluyor

Power metal efsanesi Blind Guardian, 1995 tarihli Imaginations From The Other Side albümünün 25. yılını kutluyor. 11 Aralık’ta piyasaya çıkacak remastered albümün ön satışları çoktan başladı bile.

1984 yılında Almanya'da kurulan power metal grubu Blind Guardian, pover metal ve speed metal türünün en yaratıcı ve etkili grupları arasında yerini yıllardır koruyor. Grup, Imaginations From The Other Side adlı albümlerinin 25. yılının şerefine albümün remastered halini tekrar dinleyicilerine sunuyor. 11 Aralık’ta piyasaya çıkacak olan albümün ön satışları çoktan başladı bile. Albümde canlı kayıtlar ve grubun klasiklerinin özel versiyonları bulunacak. 25. yıl özel albümünün formatları ise farklı farklı geliyor. CD (Oberhausen canlı konser), earbook (40p Earbook canlı CD, Remix CD, Orijinal enstrümantal/demo CD, Bluray), CD-boxset (Üç boyutlu diorama, 40p earbook, puzzle), 2LP siyah plak, 2LP bordo plak, 2LP inci beyazı plak, 2LP bronz plak, 2PIC-LP resimli plak olarak alabileceğiniz albüm koleksiyoncular için kaçırılmaması gereken bir parça.
 

 

Blind Guardian'ın şarkılarında mitlere, kitap karakterlerine ve fantastik ögelere rastlamak oldukça alışılmış bir durum. Imaginations From The Other Side albümünde de bunun gibi referanslar var. Oz Büyücüsü, Peter Pan, Yüzüklerin Efendisi, Alice Harikalar Diyarında, Taştaki Kılıç, Narnia Günlükleri bunlardan sadece birkaçı. “I'm Alive” adlı şarkı Eric Van Lustbander'ın The Sunset Warrior adlı kitabı hakkında, “A Past and Future Secret” adlı şarkı T.H. White'ın The Once and Future King adlı kitabı hakkında, “Mordred's Song” ise Arthur ve Excalibur efsanesindeki Arthur'un hain yeğenini anlatan bir şarkı.
 Blind Guardian'ın vokalisti ve bestecisi Hansi Kürsch'in albüm hakkındaki yorumu ise şöyle: “Ne diyebilirim ki? Bu enfes albüm 25. yılını kutluyor. Bu olayı gösterişli bir şekilde kutlamak çok güzel. Şanslıyız ki 2016'da gerçekleşen Oberhausen şovunda bütün albümü canlı çalarken filme aldık. Bu başyapıtın birçok yüzünü sunmak için mükemmel bir zaman. Bu uzun zaman önceki unutulmaz değerli hatıraların ideal bir şekilde dirilmesidir. Bu albüm sonsuza kadar sürmesi için yapılmıştır.” Metal dünyasında bir ışık gibi parlayan, metal müzik severlerin her daim çalma listelerinde yer alan Blind Guardian'ın 35 yılı aşkın süredir devam eden başarısı bu albümle tekrar pekişecek.