Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
12.11.2018

Barış Demirel'den yeni albüm: Fail-Play

Müziğini trompet odaklı rock müzik olarak tanımlayan Barış Demirel, ikinci albümü Fail–Play'i Kabak & Lin etiketiyle yayımladı. 


Müziğini “Caz, hiphop, ambient, Türk müziği gibi tarzlardan ilham alan trompet odaklı rock müziği” olarak tanımlayan Barış Demirel, ikinci albümü Fail-Play’i 12 Ekim’de yayımladı. 2008 sonunda trompete merak salan ve 2011'de Göstembil Project adı altında performanslara başlayan genç müzisyen, aynı yıl Roxy Müzik Günleri'nde birincilik ödülü alarak adını ilk kez duyurdu. 2012'de O.Y.D.H.O.G.Y. adında bir EP, 2015'te ise ilk albümü T.E.A.R.'ı yayınlayan müzisyen, şimdi de yeni albümü ‘Fail-Play’ ile karşımızda. 
Barış, Fail-Play için üç arkadaşıyla beraber (gitarda Efe Demiral, bas gitarda Tolga Tohumcu, davul ve perküsyonda Tibet Akarca) 2016 Mayıs'ında başlayıp yazın sonuna kadar sürdürdükleri bir prova dönemi geçirdiklerini, Aralık 2016'da Hayyam Stüdyoları'nda başladıkları kayıtları 2017'nin yazında tamamladıklarını söylüyor. Albümde kayıt ve mix Sinan Sakızlı (Hayyam Studyoları) tarafından yapılırken, mastering’ler ise Josko Joketovic‘e (Orange-Box-Studios – Darmstadt) emanet edilmiş.


Yaptıkları müziğe ¨trompet odaklı rock müziği¨ diyen Barış, yeni albümü hazırlarken bu coğrafyadaki geleneksel seslerden ve caz, hiphop, progresif müzik gibi türlerden ilham aldıklarını dile getiriyor. Barış Demirel, hem yurtiçinde hem yurtdışında verebildikleri kadar kadar çok konser vermek istediklerini söylüyor. Fail-Play’in hem rock, hem caz, hem indie hem de world music festivallerinde çalabilecekleri bir albüm olduğunu düşünen Demirel, albümün üzerinden çok zaman geçmeden, belki de birkaç ay içinde bir EP için yeniden çalışmalara başlayacaklarını söylüyor.