Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
06.03.2018

Asaf Avidan'la Zorlu Studio'da iki gece

Reckoning Song adlı şarkısıyla ünlenen ve kısa sürede global şöhrete kavuşan Asaf Avidan, 13-14 Mart'ta Zorlu Studio sahnesinde olacak. 


Kudüs'te gözlerini dünyaya açtıktan sonra çocukluğunu Jamaika'da, ilk gençlik yıllarını ise New York'ta geçiren Asaf Avidan, kelimenin tam anlamıyla "Dünyalı" bir sanatçı. Animasyon ve görsel tasarım üzerine eğitim alan Avidan'ı sanatın bambaşka bir kolu olan müziğe çekense uzun soluklu bir aşkın kalp kıran finali olmuş. Böylesi gönül telini titreten şarkılar yapması tevekkeli değil, Avidan'ın büyüsü kendi melankolisinden taşıyor. Asaf Avidan'ın müzikal yolculuğunda Asaf Avidan & The Mojos grubunun önemi büyük. Profesyonel anlamda müzikle tanışması da bu grubun şemsiyesinin altında gerçekleşiyor. Grup arkadaşlarıyla imza attığı üç uzun çalar da adeta melankolinin farklı tonlarını temsil ediyorlar.

 

 

The Reckoning (2008), Poor Boy / Lucky Man (2009) ve Through the Gale'a (2010) imza atan ekip 2011 yılında yollarını ayırmaya karar verdiğinde Avidan'ın tüm dünyayı etkisi altına alan solo kariyeri başlıyor.Robert Plant, Ben Harper ve Lou Reed gibi efsane isimlerle aynı sahneyi paylaşma fırsatına erişmiş olan Avidan 2011'den beri tek tabanca takılmakta. TED Global Conference etkinliği sırasında Bob Dylan'dan önce açılış yapan, New York'un ünlü konser salonu Carnegie Hall'da The Who şarkıları icra eden Avidan, müzikal yelpazesinin birbirinden farklı renklerini İstanbullu hayranlarıyla paylaşacak.

 

2012'de yayılanan Different Pulses ve yine aynı yıl piyasaya çıkan Avidan in a Box albümlerinin şarkılarının yanı sıra, Gold Shadow (2015) ve The Study on Falling'den de sevilen hitlerini icra edecek. Asaf Avidan konserinde Orta Doğu'nun bağrından Americana'ya uzanan muhteşem bir yolculuğa çıkacaksınız. 13 ve 14 Mart geceleri, The Study on Falling Solo Tour kapsamında Asaf Avidan, Zorlu Studio sahnesinde izleyicilerine benzersiz şarkılarıyla serenat yapacak. Bu şahane etkinliğin biletleri burada.