Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
04/06/2021

Armageddon Turk, ilk albümü Anadolu Lo-fi’yi yayımladı

Armageddon Turk, Anadolu türküleri ve anonim eserleri “lo-fi hiphop”, “chillbeat” soundlarda yorumladığı “Anadolu Lo-fi” adlı ilk albümünü Garaj Müzik etiketiyle dinleyicinin beğenisine sundu.

Armageddon Turk, Anadolu türküleri ve anonim eserleri “lo-fi hiphop”, “chillbeat” soundlarda yorumladığı “Anadolu Lo-fi” adlı ilk albümünü Garaj Müzik etiketiyle dinleyicinin beğenisine sundu. Orkun Tunç ve Zag Erlat’tan oluşan prodüktör ikili, pandeminin ilk karantina günlerinden beri üzerinde çalıştıkları albümün tüm prodüksiyonunu İstanbul ve Londra’daki evlerinde mobil olarak gerçekleştirdi. Albümde Kaan Çelik Metin(perdesiz/elektrik gitar), Ege Cengiz(trompet), Nevbahar Özel(kemençe), Nevcivan Özel(tar), Gonca Feride Varol(piyano) gibi önemli müzisyenler de ekibe eşlik etti. Albüm kapağı, Armageddon Turk’ün hayalindeki “pastoral ve futuristik bir dünyada saz çalan kız figürü”, yeni dönem çalışmalarını takip ettikleri, illüstratör Beril İrman’ın çizimiyle ortaya çıkardıkları bir çalışma.
 


Armageddon Turk prodüksiyon ekibi, Kelis, Moby, Gorillaz, Pet Shop Boys, Janet Jackson, Mel C, Aronchupa, Teoman, Sezen Aksu, Nazan Öncel, Edis vb. birçok isme yaptıkları official remixlerle tanınıyor. Ekip 2020’de, yeni nesil hiphop artistlerinden NASKAS ile çıkardıkları “Karıştır” single çalışması ile gündemdeydi. Ayrıca ekip 2018 yılında, ülkemizde türünün "ilk official remix" albümlerinden biri olan, Şah Plak 70’ler dönemine ait Gülden Karaböcek diskografisini içeren bir remix albümü yayınladı. Efes’in 50. yıl şerefine hazırlanan "Birlikte Geçen 50 Enfes Yıl" filminde, bu albümden “Kalbim Çarpar" şarkısına yaptıkları remix kullanıldı. 2018 yılında Mu Tunç’un, yazıp ve yönettiği “ARADA” adlı ilk Türk Punk filminde yeralan Armageddon Turk x Gülden Karaböcek Remix'i "Şaka Yaptım" yeraltı partilerinin vazgeçilmez dans hitlerinden biri oldu.