Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
02/05/2020

Alternatif müzik tutkunlarının kaçırmaması gereken yepyeni albümler

Son dönemde alternatif müzik severleri fazlasıyla memnun edecek pek çok yeni albüm ve tekli yayınlandı. Sizleri yepyeni dünyalara götürecek bu albüm ve teklileri kaçırmayın!

INCUBUS / TRUST FALL (SIDE B)
2017 yılında yayınladığı “8” albümünden sonra, geçtiğimiz seneyi 1999 çıkışlı albümleri enfes albümleri Make Yourself’in 20. yıl kutlamalarıyla bol konserli geçiren Kaliforniyalı grup, 17 Nisan’da yayınladığı Trust Fall (Side B) EP’siyle kulaklarımızın pasını silmeyi bir kez daha başardı. 2015’te yayınladığı Trust Fall (Side A) projesine geri dönüş yaparak EP’nin ikinci yüzünü çıkaran Incubus, üçünü ilk kez duyduğumuz beş yeni şarkıyla karşımızda. Daha önce Our Love ve Into The Summer parçalarının tekli olarak paylaşan grup, Paper Cuts, On Without Me ve Karma, Come Back şarkılarıyla corona günlerinde adeta ilaç gibi geldi!
 KALEO / BACKBONE
2012’de kurulan İzlandalı garage rock topluluğu, karizmatik solistleri Jökull Juliusson liderliğinde kariyerlerine tam gaz ilerliyor. 2016’da yayınladığı ikinci stüdyo albümü A/B ile adından söz ettiren ve 1 milyonun üzerinde satış yapan grup, "Way Down We Go" teklisiyle ABD’de ‘double platinum’ alırken, ‘No Good’ şarkısıyla da 2017’de Grammy Ödülleri’nde “En iyi Rock Performansı” kategorisinde adaylık kazandı. 5 Haziran’da yeni albümünü hayranlarıyla paylaşacak olan Kaleo, ‘Surface Sounds’ isimli albüm öncesinde Backbone isimli dört şarkılık bir EP’yi müzikseverlerle paylaştı. ‘Break my Baby’ ve “Backbone’ şarkılarına özellikle dikkat!
 TWENTY ONE PILOTS / LEVEL OF CONCERN
Grammy ödüllü Amerikan müzik ikilisi Tyler Joseph ve Josh Dun’dan oluşan Twenty One Pilots, Alternatif hip hop, electropop, indie pop, rap rock, pop rock türlerini harmanlayarak oluşturduğu enfes müziğiyle milyonlarca hayrana sahip. Son olarak 2008’de yayınladığı beşinci stüdyo albümü ‘French’ ile gönlümüzü bir kez daha kazanan ikilinin karantina günlerinde yayınladığı yepyeni tekli hepimize adeta ilaç gibi geldi. "Level of Concern", korona virüsün müzik endüstrisi ve toplum üzerinde yaptığı etkilerle ilgili Tyler'ın düşünceleri hakkında basit ama umut dolu bir şarkı olarak dikkat çekiyor. Pandemi süresince müzik endüstrisi çalışanlarına yardım etme güdüsüyle bir şarki yazan Tyler, single gelirinin bir miktarını Covid19 pandemisi esnasında isten çıkarılan canlı müzik çalışanlarına yardım eden Crew Nation organizasyonuna bağışlandığını açıkladı.
 Yakın dönemde yayınlanmış pek çok enfes şarkıyı hemen aşağıdaki All Thigs Alternative listesinde bulabilirsiniz!