Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
03/04/2018

Alternatif müzik arayışındaki dinleyici için yeni bir soluk: YAYA

2012'de progresif rock tarzındaki ilk stüdyo albümü Bay A.’nın Hikâyesi'ni yayınlayan YAYA, ikinci stüdyo albümününü Türk rock dinleyicisine sundu. 


2012 yılında progresif rock tarzındaki ilk stüdyo albümü “Bay A.’nın Hikâyesi”ni yayınlayan YAYA, uzun bir aradan sonra ikinci stüdyo albümü “O Altın Ülkede” ile Türk rock dinleyicisine yeniden göz kırpıyor. Projenin söz ve müzikleri Flört grubundan tanıdığımız Ata Akdağ’a ait. Akdağ aynı zamanda albümlerde tuşlu çalgılar ve vokal görevini üstleniyor. Projenin kurucu üyeleri olan Mert Alkaya’yı davulda, Ferhat Hasanoğlu’nu da bas gitarda görüyoruz. Grup, kendileri için müzik endüstrisinin alışılagelmiş kalıpları dışında bağımsız bir ortam yaratıyor ve adeta George Orwell’in 1984 romanında sözü edilen 'bir düşler dünyasında, ‘karanlığın olmadığı bir yerde’ buluşuyorlar.


Türk rock müziğinde güncel, özgün ve güçlü bir sound yakalamayı amaçlayan albümde 10 parça bulunuyor. YAYA’nın yolculuğunda yeni bir sayfa olan "O Altın Ülkede" Sarı Ev etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini aldı.