Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
07/07/2021

Ali Deniz Kardelen, ikinci albümü Diverse ile müzikseverlerin karşımızda

Müzisyen Ali Deniz Kardelen’in ikinci albümü Diverse, müzikseverlerle buluşuyor. 8 şarkılık enstrümantal albümde sanatçının kendi eserlerinin yanı sıra Aşık Veysel - Kara Toprak yorumu da yer alıyor.

Fingerstyle gitar dünyasının en prestijli yarışmalarından Indiana State'den birincilik, Kanada Gitar Festivali’nden ikincilik alan ödüllü Türk gitarist Ali Deniz Kardelen’in Anadolu ve Orta Asya tınılarını barındıran ikinci albümü “Diverse” Arpej Müzik etiketiyle 9 Temmuz Cuma günü müzikseverlerle buluşacak. 8 şarkılık enstrümantal albümde sanatçının kendi eserlerinin yanı sıra Aşık Veysel - Kara Toprak yorumu da yer alıyor.

 Ali Deniz, Kardelen müziğe küçük yaşlarda piyano ile başladı. 11 yaşında gitar ile tanışmasının ardından müzik yolculuğuna gitar ile devam etme kararı verdi. Farklı gitar stilleri üzerine yıllar süren deneyimlerin ardından, çalışmalarını kendisini en iyi ifade edebileceğine inandığı “Fingerstyle” çalım tekniğine adadı. Bas, eşlik, melodi ve perküsif öğelerin birleşimi olan 4 boyutlu “Fingerstyle” çalım tekniği üzerine çok sayıda beste düzenleme çalışması yaptı. Bu çalışmalardan akustik ve arp gitar ile icra ettiği seçki eserler “First Steps”(2016) albümü başlığıyla “Gitar Dünyası’nın en Yenilikçi Sanatçılar Birliği” olarak anılan Fretmonkey Records etiketi altında dinleyicilerle buluştu.