Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
12/06/2019

Acil Servis, ‘Sözlerini Bilmediğim Şarkılar’ ile geri döndü

Türk rock müziğinin köklü gruplarından Acil Servis, uzun süren sessizliğini yeni şarkısı ‘Sözlerini Bilmediğim Şarkılar’la bozdu.


Müzikseverler tarafından 1996 yılında çıkan ilk albümleri ‘Küçük Adam’ ve çıkış şarkısı ‘Bebek’ ile tanınan Acil Servi, 2010 yılında yayınlanan ‘Dur, Bekle’ adlı albümleri sonrası ilk kez yeni bir şarkı yayınladı. Kayıtları grup tarafından yapılan şarkının miks ve masteringi rock dünyasında pek çok ünlü isimle çalışmış olan prodüktör-müzisyen Serdar Öztop tarafından yapıldı. Söz ve müziği Orhan Yolsal’a ait olan şarkının video klibi grup üyesi Çetin Güney tarafından çekildi. Bağımsız olarak, grup tarafından yayımlanan şarkı tüm dijital platformlarda yayına girdi.


1992 yılında kurulan Acil Servis hem popüler rock şarkılarına yaptıkları yorumlar hem de kendi bestelerinden oluşan repertuvarlarıyla İstanbul rock müzik sahnesinin sevilen gruplarından biri olmayı başardı. 1995 yılında ilk albümleri ‘Küçük Adam’ı kaydetmek üzere stüdyoya girdiler. 1996 yılında yayınlanan albümünden ‘Bebek’, ‘Yusuf Yusuf’ gibi şarkılarıyla daha geniş bir dinleyici kitlesine ulaşan Acil Servis özellikle canlı performanslarıyla ülkemizin en beğenilen grupları arasına girmeyi başardı. 2010 yılnda ikinci albümü ‘Dur, Bekle’yi kaydeden grup uzun süren bir aranın ardından Haziran 2019’da ‘Sözlerini Bilmediğim Şarkılar’ ile müzikseverlerin karşısına çıktı. Grup, güçlü sesiyle ülkemizin en iyi rock vokalistlerinden biri olarak kabul edilen Ertan Kızıltan, gitarlara Arif Deniztoker ve Orhan Yolsal, bas gitarda Çetin Güney ve davulda Soner Doğanca’dan oluşuyor.