Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
07/03/2021

ABD'li rock efsanesi Blondie'nin artık çizgi romanı da var!

30 yılı aşkın müzik kariyerinde pek çok önemli başarıya ulaşan Blondie, şimdi de Against the Odds adıyla kendi çizgi romanına kavuşuyor. Z2 Comics imzalı çizgi romanda grubunun New York sanat dünyasındaki yükseliş hikayesi anlatılacak.

Vokalini efsane sarışınlardan Deborah Harry’nin yaptığı ünlü Blondie, 1970'lerin son döneminde ortaya çıkan new wave akımı ve beraberinde gelen punk-rock anlayışının öncü konumuna gelen çok önemli bir grup. 30 yılı aşkın müzik kariyerinde pek çok önemli başarıya ulaşan Blondie, şimdi de Against the Odds adıyla kendi çizgi romanına kavuşuyor. Z2 Comics ile ortak yapılan çalışmada ikonik new wave grubunun New York sanat ve moda dünyasındaki yükseliş hikayesi anlatılacak. Blondie’nin ilk çizgi roman girişimi olan Against the Odds’u, ünlü çizgi roman sanatçısı John McCrea resmediyor ve DC Comics’in Harley Quinn’ini yeniden başlatan ikili Amanda Conner ve Jimmy Palmiotti tarafından yazılıyor.
 


Keskin ve canlı renklerin kullanıldığı çizgi roman, grubun 1970’lerin Manhattan’ında kötü şöhretli punk ve sanat dünyasında ortaya çıkışını ve serüvenlerinin nasıl başladığını ele alacak. Çizgi romanın yazarlarından biri olan Amanda Conner, o dönemlerde CBGB ve Max’s Kansas City gibi kulüplerde Blondie’yi izlemiş bir isim. Blondie’nin çıkışını ve sahnesini kendi gözleriyle izleme şansına sahip olduğundan, çizgi roman dünyasına otantik bir karakter kazandıracağı düşünülüyor. Çizgi romanın 2021’in sonbaharında çıkması planlanıyor, fakat Z2 Comics’in web sitesinde ön sipariş alınmaya başlandı. Against the Odds’un elektronik kopyasının fiyatı 25 dolar olarak belirlenmiş. İçinde Blondie seti, özel baskılar ve kartpostallar olan Super Deluxe Edition tercihinde bulunanların ise 500 doları gözden çıkarması gerekiyor.