Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
04/05/2021

İş Sanat, 21. sezonunu kaçırılmayacak etkinliklerle kapatıyor

İş Sanat, kasım ayında başlattığı çevrim içi sezonunu mayıs ayında özel bir programla tamamlıyor. Anneler Günü, Ramazan Bayramı, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarının yer aldığı programında her yaşa ve her zevke hitap eden içerikler olacak.

İş Sanat, 21. sezonunu birbirinden özel içeriklerle tamamlıyor. Sezonun son programı, özellikle müzik tutkunlarının hoşuna gidecek konserlere ev sahipliği yapacak. Türkiye’nin köklü müzik gruplarından biri olan Yeni Türkü’yü 9 Mayıs Anneler Günü’nde sahnesinde ağırlayacak olan İş Sanat, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı Sattas, Ceza ve Melek Mosso ile kutlayacak, Ramazan Bayramı’nda ise Ümit Besen’i seyircisiyle buluşturacak. Sezonun son caz konseri ise Sabri Tuluğ Tırpan, Eylem Pelit, Volkan Öktem, Hamdi Akatay, Cenk Erdoğan’ın yer aldığı “Almagest Quintet” ile gerçekleşecek. İş Kuleleri Salonu’nda seyircisiz kaydedilen tüm konser ve dinletiler saat 20.30, çocuk etkinlikleri ise 15.00’te yayında olacak. Etkinlikler ilk gösterim tarihlerinden itibaren, İş Sanat'ın YouTube kanalında ve internet sitesinde yıl sonuna kadar ücretsiz olarak izlenebilecek. Şimdi gelin, İş Sanat’ın Mayıs programına detaylıca bakalım:

YENİ TÜRKÜ ANNELER İÇİN SÖYLÜYOR
Yeni Türkü, Anneler Günü’ne özel bir konserle İş Sanat sahnesinde olacak. Derya Köroğlu (vokal, akustik gitar), Erkin Hadimoğlu (klavye, vokal), Furkan Bilgi (klasik kemençe, ud, vokal), Sezer Alemdar (basgitar), Serdar Barçın (flüt, saksafon), Bahadır Tanrıvermiş’in (davul) yer aldığı konserde Yeni Türkü, Fırtına, Yeşilmişik, Deliler, Olmasa Mektubun gibi sevilen şarkılarını annelere ithaf edecek. Konserin ilk gösterimi 9 Mayıs Pazar saat 20.30’dan itibaren İş Sanat’ın YouTube kanalından ve internet sitesinden izlenebilecek.
 19 MAYIS’TA ŞENLİK VAR
Reggae müziğin ülkemizdeki önemli temsilcilerinden Sattas, Ceza ve Melek Mosso’yu sahnesine konuk edecek. Kendi şarkılarının yanı sıra Sattas şarkılarını da seslendiren Ceza ve Melek Mosso ile 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı konseri saat 20.30’da ilk gösterimini yapacak.

ÜMİT BESEN’DEN BAYRAM ÖZEL KONSER
Arabesk ve fantezi müziğin usta isimlerinden Ümit Besen, Pamela ve Eda Baba ile İş Sanat sahnesine konuk oluyor. Besen’in ‘Nikah Masası’, ‘Okul Yolunda’, ‘Islak Mendil’ gibi sevilen şarkılarının seslendirileceği konserin ilk gösterimi 13 Mayıs saat 20.30’da gerçekleşecek.
 “SEVDA BİR ATEŞ BULDU SENDE”
İş Sanat’ın edebiyatı müzikle birleştiren dinletilerinde bu ay Edip Cansever şiirleri yer alacak. Atilla Birkiye’nin hazırladığı, Mehmet Birkiye’nin sahneye uyarladığı “Sevda Bir Ateş Buldu Sende” başlıklı dinletide şiirleri Tilbe Saran, Metin Belgin, Bülent Emin Yarar ve Hakan Gerçek seslendiriyor. Dinletinin ilk gösterimi 10 Mayıs saat 20.30’da yapılacak.

SEZONUN SON CAZ KONSERİNDE BÜYÜK BULUŞMA: ALMAGEST QUINTET
İş Sanat’ın çevrim içi sürdürdüğü sezonun son caz konserini Sabri Tuluğ Tırpan (piyano), Volkan Öktem (davul), Eylem Pelit (basgitar), Hamdi Akatay (perküsyon) ve Cenk Erdoğan’ın (gitar, yaylı tanbur) İş Sanat konseri için bir araya gelen Almagest Quintet ile gerçekleştirecek. Topluluk kendi eserlerinin yanı sıra bu sene aramızdan ayrılan Chick Corea’ya da yer verecek. Konserin ilk gösterimi 7 Mayıs Cuma saat 20.30’da İş Sanat’ın YouTube kanalında yapılacak.

FİNAL İSTANBUL ENSEMBLE İLE
İş Sanat’ın çevrim içi sezonunun açılışını da yapan, çoğunluğu bağımsız çalışan müzisyenlerin oluşturduğu İstanbul Ensemble, şef Serdar Yalçın yönetiminde bu kez kapanış konserine imza atacak. Piyanist Kenan Tatlıcı’nın solist olarak yer alacağı konserin ilk gösterimi 31 Mayıs’ta saat 20.30’da yapılacak.