Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
21/09/2019

"We Are Not Your Kind" ile ortalığı yıkan ​​​​​​​Slipknot'tan yeni albüm müjdesi

9 Ağustos'ta piyasaya çıkan en yeni albümleri "We Are Not Your Kind" ile 10 ülkede liste başı olmayı başaran sert müziğin başarılı temsilcisi Slipknot, yeni albüm müjdesi verdi.


Slipknot, şu sıralar gezegenin en mutlu gruplarından biri! Geçtiğimiz ay piyasaya çıkan en yeni albümleri We Are Not Your Kind, ABD ve İngiltere başta olmak üzere toplam 10 ülkede liste başı olmayı başardı. Günümüzde bu kadar sert müzik yapan bir grubun bu ölçekte liste başarısını albüm satışları baz alınarak göstermiş olması inanılmaz bir olay. Sert müzik dünyasının son büyük gruplarından olan Slipknot, sahip olduğu bu global başarıyı adeta tırnaklarıyla kazıyarak elde eden gruplardan. Grammy ödüllü ekstrem metal grubunun hayranları da grubun beş yıl aradan sonra piyasaya çıkan albümünden oldukça memnunlar. Biz yeni Slipknot şarkılarıyla eğlenip coşarken geçtiğimiz hafta aldığımız bir haberle keyfimiz katlanarak arttı! Şu anda ufukta net bir tarih gözükmese de en geç 2020 yılında "yeni" Slipknot şarkıları dinleyeceğiz. Aslına bakarsanız bu şarkılar kaydedileli yıllar olmuş ancak hiçbir yerde daha önce dinleme şansımız olmadığı için teknik olarak bizim için yeni klasmanında yer alan şarkılar.
 Peki nereden çıktı bu albüm müjdesi? Elbette grubun vokalisti ve lideri konumundaki Corey Taylor'dan! Şu şarkıların hikayesini baştan anlatalım. Slipknot, 2008 yılında, All Hope is Gone adını verdikleri albümün beste sürecinde farklı takımlar halinde şarkı yazma seansları düzenliyordu. Grubun kurucusu ve perküsyoncusu Clown, Corey, gitarist Jim Root ve elektronik müzik ustası Sid, yaklaşık bir ay boyunca stüdyoya kapanarak yeni besteler üzerinde çalışmaktaydı. Bu bestelerden bazıları All Hope is Gone albümünde kendilerine yer buldu ancak Slipknot üyelerinin elinde demo olarak kaydedilmiş olan pek çok şarkı kalmıştı. Corey taylor'a göre bu şarkılar oldukça farklı kimliklere sahip, gotik ve karanlık eserlerdi. Corey Taylor aslında ellerinde 12 şarkı bulunduğunu anca 'Til We Die adlı şarkının sonradan değiştirilerek All Hope is Gone albümünün digipack versiyonuna eklendiğini söylüyor. Taylor'a göre Slipknot'un Iowa albümü sonrasında değişim gösteren bestelerindeki alternatif rock öğelerinin iyiden iyiye açığa çıktığı şarkılara benziyormuş Look Outside Your Window'daki besteler. Corey ve diğer Slipknot üyeleri bu şarkıları yayınlamak istediklerini açıkladılar. Ellerinde bulunan toplam 11 adet kayıtlı şarkıyı, Look Outside Yor Window adıyla mix'letip, mastering'e yollamışlar bile. Bu yılın geri kalanını ve gelecek yılın da büyük bir bölümünü turnede geçirmeyi planlayan Slipnot, 2020'nin yaz festivalleri sonrasında bu albümle dinleyicilerine büyük bir sürpriz yapabilirler.