Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MODA
12/11/2018

Dünyanın en lüks butiklerinde hizmette sınır yok!

Büyük bir vole vurmadığımız taktirde muhtemelen hiçbir zaman içeriye girip bir şeyler satın alamayacağımız dünyaca ünlü butikler, gerçekten de lüksün ve hizmetin sınırlarını zorluyor.


HOUSE OF ALFRED DUNHILL, LONDRA
Birinci sırada tabii ki lüksün ve asaletin kitabını yazan İngilizler var. İngiliz lüks ürünler markası Alfred Dunhill’in aslında mağazası bulunmuyor fakat marka müşterilerine ‘Ev’ adını verdiği mekanlarda benzersiz deneyimler yaşatmak konusunda da rakip tanımıyor. Özel terzi ve berber ziyaretinden sonra kişisel bar ve spa, Londra’daki ‘Ev’de sunulan hizmetlerden sadece bazıları.

 

OSCAR DE LA RENTA, NEW YORK
Ünlü modacının Madison Caddesi'ndeki butiği New York şehrinin en pahalı mağazası. Geçtiğimiz yıllarda yapılan araştırmalara göre mağazaya giren müşteriler en az 3.000 dolar ödemeden mekandan ayrılmıyorlar. Butiğin içerisinde La Renta imzalı mobilyalar, palmiye ağaçları ve her müşteriye özel bir defile seti bulunuyor.


HOUSE OF BIJAN, BEVERLY HILLS
Beverly Hills Rodeo Yolu’nda bulunan House of Bijan dünyanın en pahalı mağazası olma özelliğini taşıyor. 1976 yılında İran doğumlu Bijan Pakzad tarafından kurulan mağaza tamamen görkem ve ihtişam hedef alınarak tasarlanmış. Pahalı mermerler, göz alıcı şamdanlar ve zengin antika koleksiyonu mağazanın en etkileyici yanlarından.

 

 

LOEWE, BARSELONA
Avrupa’nın en gözde alışveriş şehirlerinden Barselona ve bu şehrin en gözde alışveriş caddesi olan Passeig de Gràcia’da bulunan İspanyol Loewe, bu caddenin en prestijli mağazalarından biri. Etkileyici bir Art Nova binanın 3 katına sahip olan mağazada müşteriler VIP salonlarda iyi eğitimli satış temsilcilerinden ayrıcalıklı bir hizmet alıyorlar.

    

   


LOUIS VUITTON, PARİS
Belki de dünyanın en meşhur caddelerinden birinde yer alan ve bulunduğu şehrin en önemli moda markalarından biri olan Louis Vuitton, sadece kendine ait olan binası ile Champs-Élysées’de adeta bir sınır taşı. Eğer bir gün olur da Louis Vuitton’dan bir şey alacak olursanız dileriz bu mağazasından alır, lüks ne demekmiş kendi gözleriniz ile görebilirsiniz.


ROBERTO CAVALLI, MILANO
Milano şehrinin en lüks ve en meşhur caddesi olan Monte Napoleone’de yer alan Roberto Cavalli mağazası, 5 katlı bir binadan oluşuyor. Aynı zamanda dünyadaki en büyük Cavalli butiği olma özelliğini de taşıyan mağaza, markanın son koleksiyonlarına ev sahipliği yaparken aynı zamanda özel tasarımların gerçekleştirildiği bir atölyeyi de barındırıyor.


HARRY WINSTON, BEVERLY HILLS
Mücevher alanında dünyanın en prestijli isimlerinden biri olan Harry Winston, Beverly Hills’in en lüks caddesi olan Rodeo yolunda oldukça görkemli bir mağazaya sahip. Mimarının özellikle bir mücevher kutusu gibi tasarlamayı amaçladığı mağaza, birçok Hollywood yıldızına ve ünlü isme sıkça ev sahipliği yapıyor.