Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MODA
24/08/2015

Cara Delevingne'den olay açıklama

Cara Delevingne, geçtiğimiz hafta resmi olarak modelliği bıraktığını açıkladı. Son olarak Paper Towns filminde izlediğimiz Delevingne, moda dünyasını çok seksist bulduğunu söyledi. 

Moda dünyasında Burberry’nin modeli olarak başlayan ve Chanel’in baş tasarımcısı Karl Lagerfeld’in favori modellerinden biri olan Delevingne, sık sık hem Chanel hem de diğer moda markalarıyla anlaşmalar imzalıyor ve moda haftalarında dur durak bilmeyen bir tempo ile podyumda yürüyordu. Kalın ve doğal kaşlarıyla son dönemin güzellik ikonları arasında da yerini alan Delevingne, bu yoğun tempodan bir hayli sıkılmış olacak ki, yaptığı açıklamada kendini şimdiden yaşlı hissettiğini dile getirdi.
Cara London Times’a verdiği demeçte “Kendimi yaşlı hissetmeye başlamıştım. Ne kadar genç ve enerjik olduğumu unutmuşum. Ayrıca bedenimden ve kendimden nefret etmeye başlamıştım. Moda ve güzellik algısı yüzünden devamlı mükemmel olmam gerektiğini düşünüyordum. Sürekli seyahat ettiğim için yorucu ve nefes almayı zor bir tempom vardı. Ayrıca moda dünyasının çok seksist olduğunu düşünüyorum. Bu benim feminizm anlayışıma uyan bir şey değil. Modellik yapmaya çok genç yaşta başladım ve çıplak ya da çok seksi pozlar verdiğim dönemler oldu. Kariyerimin henüz başında olduğum için böyle tekliflere hayır dememem gerektiğini düşündüm. Oysaki o pozları verirken çocuk sayılacak yaştaydım. Elimden geldiğince bu tip durumlara karşı duracağım. Eğer biri çizgiyi geçiyorsa sessiz kalmayacağım ve bunu bütün dünya bilecek. Şu an böyle bir karar aldığım için çok mutluyum” açıklamasında bulundu.  
Kariyerine aktris olarak devam edecek olan Delevingne, ülkemizde 12 Ağustos 2016’da vizyona girecek olan Suicide Squad filminde Jared Leto, Ben Affleck, Will Smith, Margot Robbie ile beraber rol alacak.