Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
GEZİ
23/10/2020

Oyun temalı oteller açacak Atari, Atari Hotels'i görücüye çıkardı

80’li yıllara damgasını vuran Atari, şimdi de otel işletmeciliğine soyunuyor. İlki Las Vegas'ta açılacak Atari Hotels’ın konsept tasarımlarında parlak neon ışıklar, devasa dijital ekranlar ve fazlasıyla eğlence var!

Atari, ocak ayının başlarında ABD'nin birçok şehrinde oyun temalı oteller açmak üzere otel işletme firması GSD Group ile iş birliği yapacağını duyurmuştu. İkili şimdi cyberpunk'tan ilham alacak binaların tasarımı için mimarlık firması Gensler ile el sıkıştı. Fotoğraflardan da görebileceğiniz üzere, Atari Hotels’ın konsept tasarımlarında parlak neon ışıklar, devasa dijital ekranlar ve hatta Bladerunner veya Altered Carbon'dan fırlamış sahneleri anımsatan hologramlara benzer ögelere yer verilecek. Otellerden ilk ikisi Phoenix ve Las Vegas'ta açılacak. Austin, Chicago, Denver, San Francisco, San Jose ve Seattle için de planlamalar sürüyor.
 


GSD Group yönetici ortağı Shelly Murphy, "Atari’nin inovasyon alanındaki mirasına benzer şekilde Atari Hotels de otelin her detayına yapay gerçeklik fikrini aşılayarak misafirlerimiz için çok boyutlu bir konaklama ve oyun deneyimi yaratacak" derken "Sanal interaktif dünyamızdan fiziksel konumlarına kadar, Atari Hotels bütün yönleriyle herkes için benzersiz ve özgün bir deneyim sunacak." açıklamasında bulunuyor. Yapılan açıklamaya göre, popüler kültür ve video oyunlarından ilham alan Atari Hotels'ın Las Vegas'taki ilk oteli 400 odalı olacak ve 2022'nin sonunda açılacak.