Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
GEZİ
30/05/2021

New York'ta açılan 20 bin metrekarelik Harry Potter mağazasından ilk fotoğraflar

New York'un en ünlü binalarından Flatiron Building'in içinde faaliyet gösterecek 20 bin metrekarelik devasa dükkan, Harry Potter markasının dünyadaki ilk süper marketi olarak lanse ediliyor.

J.K. Rowling'in imzasını taşıyan Harry Potter serisi, daha ortada filmler yokken, sadece romanlarıyla bile dünya çapında milyonları etkisi altına alan bir fantazya fenomenine dönüşmüştü. Sadece Hogwarts'ın büyülü dünyası değil, her bir karakterinin ustalıkla yazılmış yan öyküleri de Harry Potter efsanesini zamansız ve ölümsüz kılmaya katkıda bulunmuştu. Serinin filmleri çekildikçe, bu fenomenin ölçeği de kısa sürede global bir heyecan dalgasına dönüştü. Artık Harry Potter dendiğinde herkesin kendi favori karakteri vardı ve tüm bunları destekleyecek olan lisanslı ürünlere olan açlık da had safhaya ulaşmıştı.

 Harry Potter da tıpkı Star Wars gibi kısa sürede lisanslı ürün kataloğunu olağanüstü geniş bir yapıya dönüştürdü. Üstelik Harry Potter serisinin filmleri sinema dünyasına, romanları da edebiyat camiasına veda etmiş olsa da bu ürünlerin gördüğü ilgi hiç eksilmedi. Siz bu satırları okurken, Harry Potter ve Warner Bros işbirliğiyle, New York kentinde ilk Harry Potter mağazası da açılmış olacak.

 3 Haziran’da kapılarını ziyaretçilere açacak mağaza, Potterhead'lerin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek ürünlerle dolu olacak. New York'un en ünlü binalarından Flatiron Building'in içinde faaliyet gösterecek bu 20 bin metrekarelik devasa dükkan, Harry Potter markasının dünyadaki ilk süper marketi olarak lanse ediliyor. Serinin hayranlarını ilk olarak ana girişte Dumbledore'un anka kuşu Fawkes'ın 100 kilogramlık devasa bir modeli karşılayacak. Sonrasında, üç katlı mağazada farklı temalara sahip 15 alanı keşfedebilecekler.
 

 Müşteriler ayrıca Chaos at Hogwarts ve Wizards Take Flight gibi çok oyunculu VR deneyimleri yaşayabilecek, Sihir Bakanlığı’nın Londra’ki telefon kulübesi ve Hagrid'in botlarından biri gibi ikonik detaylarla fotoğraf çekilme şansı yakalayacak ve Chocolate Frog's ve Bertie Bott's Every Flavour’ın fasulyeleri gibi Büyücülük Dünyası’na özgü atıştırmalıklar satın alabilecek. Deneyimlerini bir adım ileriye taşımak isteyenlerse, fıçı Kaymak Birası, Kaymak Birası dondurması ve şişede Kaymak Birası sunan Butterbeer Bar’a uğrayabilecek. Ne dersiniz, harika değil mi?